Home Pojazdy Jednoślady Miasto wprowadza długoterminowy wynajem rowerów elektrycznych

BikeU wjeżdża do Jaworzna

Miasto wprowadza długoterminowy wynajem rowerów elektrycznych

BikeU wjeżdża do Jaworzna

Miasto wprowadza długoterminowy wynajem rowerów elektrycznych

Umowę na Jaworznicki Rower Miejski prezydent Jaworzna podpisał z przedstawicielami firmy BikeU
Fot. Natalia Czeleń/ mckis.jaworzno.pl
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Zakończył się nabór wniosków na wynajem 171 sztuk elektrycznego Jaworznickiego Roweru Miejskiego na wynajem długoterminowy. Obecnie trwa rozpatrywanie wniosków. W 167 złożonych aplikacjach mieszkańcy zgłosili zapotrzebowanie łącznie na 204 rowery. Oznacza to, że każdy, kto złożył wniosek i spełni wymagania formalne będzie mógł wynająć rower elektryczny. Jaworzno jako jedno z pierwszych miast w Polsce wprowadza system roweru miejskiego na wynajem długoterminowy. Ponadto na terenie miasta pojawi się też 50 rowerów na wynajem krótkoterminowy. Wypożyczyć je będzie można w dwudziestu stacjach bazowych, zlokalizowanych w różnych częściach Jaworzna.

Wprowadzenie systemu Jaworznickiego Roweru Miejskiego to kolejny krok, po autobusach elektrycznych i działaniach związanych z elektromobilnością, które nasze miasto wprowadza jako jedno z pierwszych w Polsce – podkreślił Prezydent Jaworzna Paweł Silbert.

Z miejskiego roweru elektrycznego odpłatnie będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy, również osoby niepełnoletnie.

Mieszkańcy będą mogli skorzystać z wynajmu długoterminowego, co jest w naszym kraju nowością. 171 rowerów elektrycznych w takiej formie wynajmu wyjedzie wkrótce na jaworznickie ulice. To co wyróżnia dostarczany sprzęt, to wysoka jakość wykonania rowerów i osprzętu – dodał Silbert.

Rower elektryczny, który będzie do wykorzystania przez mieszkańców Jaworzna, będzie wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny, zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48V o znamionowej mocy ciągłej 250 W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h.

Jaworzno jest kolejnym miastem, w którym wprowadzamy system elektrycznego roweru miejskiego. Wspólnie z miastem pracujemy, by mieszkańcy Jaworzna mogli z niego skorzystać jeszcze przed tegorocznymi wakacjami – powiedział Marcin Jeż, szef projektu Jaworznickiego Roweru Miejskiego BikeU.

Wykonawca zobowiązany będzie także do utrzymania, kompleksowej obsługi i aktualizacji oprogramowania niezbędnego do funkcjonowania całego systemu na czas obowiązywania umowy, czyli do 15 grudnia 2025 r. Realizacja projektu kosztować będzie prawie 4 mln zł.

Źródło: transinfo.pl, mckis.jaworzno.pl
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory