Home Pojazdy Osobowe Maxus podczas IAA zaprezentował elektryczny model MIFA 9

Maxus podczas IAA zaprezentował elektryczny model MIFA 9

Maxus podczas IAA zaprezentował elektryczny model MIFA 9

Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Na rozpoczętych właśnie targach IAA w Hanowerze, Maxus zaprezentował nowy model – MIFA 9. Jest to duży, zaawansowany technologicznie luksusowy MPV o napędzie elektrycznym, a dominującą cechą jak podkreśla importer jest ekskluzywne i eleganckie wnętrze oraz niezwykle bogate wyposażenie. Samochód niedawno został wprowadzony na rynek w Chinach, a wkrótce trafi do Europy. Cena europejska nie została jeszcze ujawniona.

Auto jest pierwszym modelem zbudowanym na nowej platformie MIFA stworzonej przez markę Maxus. Platforma oferuje ogromną elastyczność, która umożliwia zastosowanie napędu elektrycznego w pojazdach różnego typu.

Wkrótce w Polsce

MIFA 9 to duży, rodzinny samochód, o wymiarach 5270 mm długości, 2000 mm szerokości i 1840 mm wysokości. Dzięki swoim gabarytom zapewnia niezwykle wygodne wnętrze dla podróżnych. Będzie oferowany zarówno jako model siedmio-miejscowy jak i ośmio-miejscowy. Akumulator o pojemności 90 kWh oferuje deklarowany zasięg 440-595 km (WLTP mieszany/miejski).

Yaroslav Gural, kierownik sprzedaży w RSA Polska (importer) zapowiedział, że MIFA 9 pojawi się wkrótce na rynkach europejskich.

Z niecierpliwością czekamy na dołączenie modelu MIFA 9 do gamy Maxus. Dzięki temu, że spółka SAIC Motors jest bardzo stabilnym koncernem i ma duże możliwości produkcyjne zdecydowaliśmy się zamówić znaczną liczbę samochodów. Będziemy zatem mogli zrealizować pierwsze dostawy w przeciągu kilku miesięcy. MIFA 9 to doskonały samochód rodzinny dla tych, którzy chcą mieć dużo przestrzeni i poczucie luksusu podczas podroży. Jest to również doskonały samochód dla branży transportowej, ponieważ zasięg w mieście to niemalże 600 kilometrów – powiedział Yaroslav Gural.

Futurystyczna linia

Na zewnątrz samochód ma drapieżną i futurystyczną linię, której kontynuację znaleźć możemy we wnętrzu. Jest ono pełne ekskluzywnych detali, technologii i rozwiązań zwiększających przyjemność z podróży. Podczas projektowania MIFA 9 głównym założeniem było stworzenie zaawansowanej technologicznie i luksusowej atmosfery a także zapewnienie interaktywnego doświadczenia, między innymi dzięki kilku zintegrowanym ekranom wewnątrz samochodu.

Wszystkie fotele posiadają elektryczną regulację, wentylację i ogrzewanie. Dodatkowo fotele drugiego rzędu będą wyposażone w funkcję masażu, co uczyni podróż relaksującą i komfortową. W tym samym rzędzie fotele mają też możliwość znacznego odchylenia, regulowane podnóżki oraz cyfrowe panele sterowania na podłokietnikach. Fotele w drugim i trzecim rzędzie można przesunąć całkowicie do przodu, aby powiększyć przestrzeń bagażową.

Produkcja liczona w milionach

SAIC Maxus (SAIC Maxus Automotive) to marka samochodów osobowych należąca do chińskiego koncernu SAIC Motors. SAIC Motor (Shanghai Automotive Industry Corporation) jest producentem samochodów osobowych i dostawczych SAIC Maxus i jest największym chińskim producentem samochodów notowanym na giełdzie. W 2021 roku sprzedał ok. 6 milionów samochodów wyłącznie w Chinach. Założona w 1958 roku firma, rozpoczynająca działalność w obszarze produkcji przemysłowej stała się jednym ze światowych liderów produkcji samochodów i usług mobilności. SAIC Motors plasuje się na siódmym miejscu wśród największych producentów samochodów na świecie.

Źródło: na podstawie RSA

Narzędzia
i kalkulatory