Eksperci o podwyżkach cen energii
Byliśmy już świadkami drastycznego wzrostu cen paliw, a obecnie dotykają nas wzrosty cen energii elektrycznej. W perspektywie długoterminowej, jesteśmy spokojni o rozwój rynku samochodów elektrycznych – uważa Rafał Czyżewski, CEO GreenWay Polska. Pytamy ekspertów, czy wzrost cen energii zamrozi sprzedaż EV.
Konwersja oldtimera w praktyce

Rozwój elektromobilności ma wiele barw. Jedną z nich jest konwersja, tak samo zielona jak modele fabryczne EV i opisywany Citroen DS. Krzysztof Przybek z EVgarage opowiada nam o kulisach projektu i budżecie, jakim trzeba dysponować, by go zrealizować.

52 mld euro inwestycji Grupy VW w e-mobility

Dziś samochody elektryczne w Unii Europejskiej stanowią 10 procent sprzedaży. Jeden z 10 klientów wybiera auto w pełni elektryczne. Jeszcze 4 lata temu był to tylko 1 procent – mówi Tomasz Tonder, Dyrektor PR i Corporate Affairs Grupy Volkswagen w Polsce, z którym rozmawiamy o planach Grupy i rozwoju rynku samochodów elektrycznych w Polsce

OPINIE

– Z wymianą letnich opon na zimowe lub całoroczne, także w samochodach elektrycznych, nie czekamy na pierwszy śnieg – mówi Piotr Sarnecki dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.

Czym się różnią opony do elektryków? Co warto wiedzieć, żeby się nie przejechać przy wyborze? I przede wszystkim: zmieniać czy nie? Rozmawiamy z przedstawicielami branży oponiarskiej w Polsce.

Zielone floty

20% przedstawicieli sektora MSP rozważa budowę floty w oparciu o samochody elektryczne i hybrydy typu plug-in – mówi Michał Knitter, wiceprezes Carsmile.

Przyglądamy się rynkowi samochodów elektrycznych przez pryzmat leasingu i wynajmu długoterminowego.