Politechnika Warszawska i PSPA
Kształcimy ekspertów elektromobilności, kreujemy liderów zrównoważonego transportu – pod tym hasłem, 1 grudnia br. ruszyła rekrutacja na podyplomowe studia „Nowa mobilność”, realizowane przez Politechnikę Warszawską oraz PSPA. Inauguracja kierunku i start zajęć już w lutym 2023 r.
Polityka miejska

Krakowscy Radni zdecydowali na rzecz klimatu. Już od 1 lipca 2024 r. cały Kraków zostanie objęty Strefą Czystego Transportu, która ma przyczynić się do eliminacji najstarszych pojazdów z miasta, a tym samym znacząco ograniczyć emisję zanieczyszczeń. Rozmawiamy z architektem pierwszej w Polsce SCT, Łukaszem Frankiem, Dyrektorem Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

Specjalnie dla nas

Beneficjentom „Mojego elektryka” wypłacono już łącznie 177,8 mln zł, co stanowi 26% całego budżetu programu. W ramach naborów udzielono dofinansowania do ok. 6 tys. pojazdów zeroemisyjnych, a 2 tys. czekają w kolejce. Były 2 przypadki żądania zwrotu dotacji, a 493 wnioski odrzucono. Najwięcej dofinansowanych pojazdów elektrycznych jeździ w województwie mazowieckim, a najpopularniejszą marką z dopłatą jest KIA. Podsumowujemy dotychczasową działalność programu, a właściwie robi to specjalnie dla nas Paweł Mirowski, zastępca prezesa NFOŚiGW.

Infrastruktura ładowania

Polska to dobry kraj pod inwestycje infrastrukturalne - uważa Grigoriy Grigoriev, odpowiedzialny za rozwój Power Dot w naszym kraju. Z Grigoriyem rozmawiamy m.in. o potencjale głównego rynku Europy Środkowo-Wschodniej, planach rozwojowych, „papierologii” oraz realnym czasie zwrotu inwestycji w sieć ładowania pojazdów elektrycznych.

EV Klub Polska

Adam Dutkowski, znany za sprawą profilu „Vanem pod Prąd”, specjalnie dla nas podsumowuje swoją 14-miesięczną przygodę z elektrycznym EQV, którym przejechał ponad 30 tys. km.

OPINIA

Norbert Cała, jak sam siebie określa – główny Geek, New Tech Consultant for Retail, właściciel muzeum iPodów, dziennikarz technologiczny i podcaster (techlove.pl), jako jeden z nielicznych, testował w Polsce Forda F-150 Lightning. Dzieli się z nami swoimi wrażeniami!