Happy Team
Rozwiązania technologiczne przyniosły klientom firmy w ciągu ostatnich kilku lat aż 10 mld zł przychodu. Zespół zdolnych (i szczęśliwych) programistów z których część jest pasjonatami zeroemisyjnych napędów, świadczy usługi też na rzecz elektromobilności. O m.in. realizacji celów biznesowych, dlaczego nie ma odwrotu od transformacji napędowej i o tym, dlaczego motoryzacyjne koncerny z niemal nieograniczonymi budżetami nie nadążają za Teslą w segmencie oprogramowania, elektromobilni.pl rozmawiają z Kubą Walińskim, CEO Happy Team. Będzie ciekawie. Zapraszamy!
OMODA

Marka OMODA miała światową premierę wiosną 2023 roku, a podczas Geneva International Motor Show Qatar 2023 pokazano elektryczny samochód OMODA 5 e-QUA. Producent wersją spalinową OMODY 5 zadebiutuje w Polsce prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2024 roku – tak wynika z odpowiedzi jaką otrzymaliśmy z centrali firmy. Następnie w II kwartale ma się pojawić u nas wspomniana elektryczna odmiana auta. Bez względu na to czy terminy zostaną dotrzymane (a było ich już kilka), warto przyjrzeć się bliżej temu chińskiemu producentowi. Zobaczmy, czego możemy się spodziewać po Chery – dziewiątej co do wielkości produkcji firmie z Państwa Środka, która rocznie wypuszcza na rynek „skromne” 1,2 mln aut.  

Test elektromobilnych

Mimo upływu lat Volkswagen ID.4 trzyma swój wysoki poziom. Osąd na jego temat zaburza konkurencja, która wprowadza rozwiązania, których brakuje w jak na razie najbardziej pożądanym elektryku z Wolfsburga. Czy jednak marka dobrze odrobi pracę domową i ponownie wróci na elektromobilne wyżyny?

Plug&Charge

Według raportu “Plug&Charge - State of the Industry Report 2023” opublikowanego przez Hubject, na rynku jest 25 modeli samochodów obsługujących otwarty system identyfikacji i rozliczeń za ładowanie pojazdu. Czy już niedługo nie będziemy potrzebowali pliku kart i kilku aplikacji do rozliczeń z operatorami sieci ładowania? Zapraszamy do zapoznania się z meandrami technologii Plug&Charge.

Premiera

Po sześciu latach doczekaliśmy się odświeżenia jednego z najbardziej kultowych samochodów Tesli. Model 3 po zmianach ma być jeszcze lepszy i bardziej wydajny. Duże nadzieje kładzie się ewidentnie na rynek chiński. To właśnie tam po raz pierwszy można było zobaczyć poliftingowy egzemplarz. Teraz przyszedł czas na Polskę.