EV Klub Polska: Manufaktura Nowej Mobilności
Święto elektromobilności zbliża się wielkimi krokami. Ostatniego dnia września (sobota) w Łodzi odbędzie się największy zlot samochodów elektrycznych w Polsce. Tradycyjnie w samo południe w ramach trzeciej edycji Manufaktury Nowej Mobilności z ulicy Piotrkowskiej wyruszy kawalkada samochodów elektrycznych, która przejedzie ulicami miasta prosto pod Łódzką Manufakturę. Organizatorami wydarzenia są Fundacja EV Klub Polska oraz Miasto Łódź. Warto wziąć udział w zlocie, który z pewnością zgromadzi liczną grupę zwolenników bezemisyjnego transportu z kraju i zagranicy. Wydarzenie będzie też doskonałą okazją do zapoznania się z niemal wszystkimi modelami samochodów elektrycznych dostępnymi na rynku oraz wymiany myśli i doświadczeń podczas zaplanowanych debat i rozmów z osobami zainteresowanym rozwojem elektromobilności w naszym kraju. Imprezą towarzyszącą będzie Ogólnopolski Zlot Rowerów Towarowych.
IAA Mobility 2023

Zainteresowanie Targami IAA Mobility w Monachium udowodniło, że idea wydarzeń tego rodzaju nie tylko nie zanika, ale wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem. I pokazało, że azjatyccy producenci coraz śmielej zerkają w stronę Starego kontynentu. Europejska konkurencja musi trzymać rękę na pulsie.

GARO Polska

5 września br. był dla GARO Polska dniem przełomowym, a to za sprawą oficjalnego otwarcia nowej hali produkcyjnej w Trzebuszu pod Szczecinem. Inwestycja Grupy GARO w Polsce o wartości ok. 10 mln euro (ok. 45 mln zł) jest największą inwestycją zagraniczną skandynawskiej firmy – producenta m.in. stacji ładowania samochodów elektrycznych. Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych miało zaszczyt uczestniczyć w tym ważnym dla GARO i całego polskiego sektora elektromobilności wydarzeniu. 

Producenci: BMW

Oliver Blume, Prezes Zarządu Porsche AG, powiedział kiedyś, że “samochody Porsche, będą obecne w różnych segmentach, ale zawsze będą tymi najbardziej sportowymi w swojej klasie”. Każdy kto kiedykolwiek prowadził samochód BMW, mógł się przekonać, że nie tylko Porsche potrafi budować ekscytujące pojazdy ze sportowym DNA, a hasło “Radość z jazdy” bynajmniej nie jest pustym sloganem. Ostatnio w Magazynie gościł Mercedes. Dziś „pod lupę” wzięliśmy BMW, którego modele od dekad cieszą się w naszym kraju niesłabnącą estymą o czym m.in. opowie ekspert. Będzie fascynująca historia marki, ale przede wszystkim skupimy się na czasach współczesnych i tym, co ma do zaoferowania monachijski producent w segmencie samochodów w pełni elektrycznych. A ma sporo!  

KNM: Green Fleet Forum ESG

Transformacja napędowa nie zwalnia. Ponad połowa polskich firm w najbliższych latach chce włączyć do swoich flot pojazdy bezemisyjne. Efektywna elektryfikacja firmowych pojazdów, optymalizacja całkowitego kosztu posiadania (TCO) samochodów elektrycznych, rozwój prywatnej sieci infrastruktury ładowania, alternatywne formy finansowania, etapy wdrażania EV w przedsiębiorstwie oraz wymiana najlepszych międzynarodowych praktyk, to tylko część z tematów przewodnich ścieżki Green Fleet Forum ESG, która odbędzie się podczas Kongresu Nowej Mobilności 2023. Czas na wymianę myśli i doświadczeń jest dobry. W towarzystwie specjalistów flotowych, którzy przyjadą we wrześniu do Łodzi jeszcze lepszy!