Tesla jedzie pod prąd
Według raportu Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, w maju bieżącego roku średnia cena nowego samochodu w polskim salonie wyniosła 175 263 PLN. To wzrost aż o 13,01% w porównaniu z zeszłym rokiem. Tymczasem Tesla co jakiś czas ogłasza kolejne obniżki cen. Czy to tylko kolejny zabieg marketingowy Elona Muska? Sprawdzamy to.
Kierunek Como

Hyundai w trakcie premiery IONIQ6 chwalił się, że współczynnik oporów powietrza wynosi w tym modelu niesamowite 0,21 (z cyfrowymi lusterkami). Jego sylwetka nie pozostawia złudzeń. Widać, że inżynierowie z Korei Południowej poświęcili sporo czasu by zaprojektować idealnie opływowy kształt nadwozia. Mając to na uwadze, postanowiliśmy sprawdzić to w praktyce, zabierając IONIQ6 do Włoch, a dokładniej nad jezioro Como.

Czy obawy są zasadne?

Jak często i dlaczego palą się samochody elektryczne? Czy bateria może wybuchnąć jak opary paliwa? Czym różnią się pożary elektryków i spalinówek? Jak często zapala się bateria i czy da się ją ugasić? Ile trwa walka z ogniem? Ile pożarów było efektem podpaleń? O tym wszystkim opowiedziało portalowi WysokieNapiecie.pl ponad 20 strażaków, policjantów i ekspertów. W kontekście pożaru panamskiego statku na Morzu Północnym, który miał miejsce kilka dni temu za który na skutek nieprecyzyjnego przekazu odpowiedzialnością obarczono pochopnie (śledztwo trwa) przewożone samochody elektryczne - temat jak najbardziej na czasie. Warto zapoznać się z twardymi faktami i z opiniami profesjonalistów i na tej, solidnej podstawie wyrobić sobie własne zdanie. Zapraszamy do lektury!

Wyprawa elektrykiem na Bałkany

Polacy coraz częściej i chętniej wypuszczają się na europejskie trasy autami elektrycznymi, pokonując tysiące kilometrów i odwiedzając wiele ciekawych miejsc. Tym razem swoimi wrażeniami z wyprawy postanowili podzielić się z elektromobilni.pl Renata i Paweł, członkowie Klubu EV Polska. Nasi elektryczni globtroterzy mieli już za sobą wyjazd do Hiszpanii nową Teslą. Tym razem na turystyczny celownik wzięli bliższą destynację, czyli Bałkany. Kaszka z mleczkiem? Zobaczmy!

Wywiad: Hyundai Motor Poland

Podczas EV Experience, imprezy zorganizowanej przez PSPA i EV Klub Polska, jednym z najbardziej wyróżniających się stoisk było to należące do marki Hyundai. Efektowny IONIQ 6 wzbudził zrozumiałe zainteresowanie. Trafiła się też okazja, by porozmawiać z Michałem Dziwulskim odpowiadającym w koreańskiej firmie za produkt i marketing o tym, jakie nadzieje marka wiąże z tym modelem, a także o przyszłości, teraźniejszości i technologiach alternatywnych do elektryków bateryjnych. Hyundai jest w końcu obecny również w segmencie aut osobowych z wodorowymi ogniwami paliwowymi. Jak przekonać klientów z różnych rynków do elektromobilności? Jaki samochód będzie nowym przebojem marki? I która z premier dostarczy najwięcej emocji? Zapraszam.