Europa ma się czego obawiać
Według opublikowanego przez globalny koncern doradczy Allianz Trad, do 2030 r. europejscy producenci samochodów mogą łącznie stracić ponad 7 mld EUR rocznego zysku netto, jeśli chińscy producenci będą nadal zwiększać swoje udziały w rynku krajowym, a całkowita sprzedaż europejskich producentów samochodów w Chinach spadnie o - 39%. Jednocześnie europejski import samochodów wyprodukowanych w Chinach osiągnie 1,5 mln pojazdów w 2030 r., co odpowiada 13,5% produkcji UE w 2022 r. Czy europejskie koncerny motoryzacyjne mają powody do obaw? Sprawdzamy.
Premiera Volvo

Szwedzka marka zaprezentowała w Warszawie model, który może zrewolucjonizować segment elektrycznych kompaktów. Volvo EX30 posiada wydajny napęd, nowoczesne wnętrze i co najważniejsze dobrze skalkulowaną cenę. Jednak czy w dobie panowania Tesli zdobędzie on uznanie klientów?

Elektryczne wyścigi

Sporty motorowe dla wielu kojarzy się głównie z głośnymi, ultramocnymi i zwinnym wyścigówkami. Jednak coraz mocniej w świat sportu wchodzą elektryczne pojazdy. Najlepszym tego przykładem jest Jaguar, który z powodzeniem prowadził serię Jaguar I‑Pace eTrophy. Miałem okazję przekonać się jak przerobiony we współpracy z Cosworthem elektryk sprawuje się na torze.

"Mój Elektryk" pod lupą

Bank Ochrony Środowiska w niektórych sytuacjach może zwrócić się o zwrot przyznanych w ramach programu „Mój Elektryk” dotacji do zakupu samochodu elektrycznego. Jak się przed tym ustrzec i czy rzeczywiście ktoś musiał już oddać pieniądze? Sprawdzamy.

Pierwsza jazda

Najmniejszy obecnie eklektyczny samochód od Volkswagena doczekał się liftingu. Producent postanowił podejść do procesu odświeżenia w bardzo oszczędny sposób. Czy wprowadzone zmiany wystarczą, aby przyciągnąć nowych klientów?