Raport PIE: Elektryfikacja sektora drogowego transportu ciężkiego
Polska jest od wielu lat jednym z liderów drogowego transportu ciężarowego na Starym Kontynencie. W 2021 r. ciężarówki odpowiadały za przewóz 380 mld tonokilometrów (tkm) - najwięcej w całej UE. To o 24% więcej od drugich w zestawieniu Niemiec. Polska flota samochodów ciężarowych w 2021 r. liczyła 1,15 mln pojazdów. W branży w 2020 r., znalazło zatrudnienie 486 tys. osób co stanowiło wówczas 15% wszystkich zatrudnionych w transporcie ciężkim w Unii Europejskiej.
Elektryczna nauka jazdy

Kielecka szkoła nauki jazdy Enigma jako pierwsza w Polsce daje możliwość nauki na kategorię B+E samochodem elektrycznym. To Volkswagen ID.Buzz. Kursanci są zaciekawieni, a auto sprawdza się doskonale.

Electric Mototrip wystartuje w lipcu

Elektromobilność inspiruje pasjonatów do bezemisyjnego przemieszczania się nie tylko autami. Uczestnicy wydarzenia Electric Mototrip chcą objechać Polskę wzdłuż linii granicznej. Zrobią to elektrycznymi motocyklami różnych marek, by przetestować sprzęt, infrastrukturę i… siebie. To pierwszy tego typu projekt w naszym kraju. Dowiedzmy się jak chcą to zrobić i jakie wyzwania stoją przed pasjonatami podróżowania jednośladami. Tym razem napędzanymi silnikami elektrycznymi.

Bateryjna rewolucja

Baterie wysokiego napięcia do pojazdów będą trwalsze, wydajniejsze i prostsze w recyklingu – wynika z rozporządzenia uchylającego dyrektywę nr 2006/66/WE i zmieniającego rozporządzenie UE nr 2019/1020. To kolejny etap zmian dążących do polityki zrównoważonego rozwoju oraz kolejna szansa dla Polski

Test

Legendarna klasa S jest teraz dostępna jako SUV. Do redakcji trafiła w topowej odmianie 580 4MATIC z możliwością przewozu 7-osób. Ten ponadgabarytowy pojazd stanowi połączenie technologicznej perełki oraz luksusu niedostępnego w niższych segmentach. Jest do tego szalenie relaksujący podczas jazdy. Jednak czy jest bez wad? Sprawdzamy!