Pierwszy dzień EV Experience za nami!
O tym, że elektromobilność rozwija się w Polsce dynamicznie, dowiódł pierwszy dzień EV Experience. Podczas piątkowego, biznesowego spotkania na Torze Modlin pod Warszawą, obecnych było ponad 900 przedstawicieli firm. Uczestnicy mieli do dyspozycji ponad 70 samochodów elektrycznych dostępnych na polskim rynku, którymi pokonali łącznie kilka tysięcy kilometrów. Warto pamiętać, że odbiorcy instytucjonalni są głównymi dziś beneficjentami transformacji napędowej, gdyż odpowiadają za ponad 70% nowych rejestracji samochodów elektrycznych.
Wywiad: Porsche

Czy elektryczne modele Porsche są dla osób „z benzyną we krwi”, jak sporty motorowe wpływają na rozwój „cywilnych” samochodów, niespodziance – nowym projekcie, technologiach, kultowej 911 oraz o planach elektryfikacji modeli istniejących i zwiększeniu portfolio o kolejne samochody elektryczne – opowiada m.in. w rozmowie z elektromobilni.pl Wojciech Grzegorski, Dyrektor Generalny marki Porsche w Polsce.

„Mój Elektryk” z obowiązkową naklejką

Subsydia z programu „Mój Elektryk” to gratka dla przyszłych posiadaczy samochodów elektrycznych. Spore obniżenie kosztów zakupu samochodu wiąże się jednak z pewnymi obostrzeniami. Oprócz m.in. wymaganego limitu kilometrów beneficjent dopłat powinien pamiętać o naklejce informującej, że na dany pojazd przyznano dofinansowanie. Mimo ogólnodostępnej instrukcji, nadal jest wiele wątpliwości w tej kwestii ze strony użytkowników samochodów elektrycznych. EV Klub Polska postanowił zbadać tą sprawę i rozwiać wszelkie niejasności.

Autopilot w Tesli

Pierwsze, intuicyjne skojarzenie z terminem “autopilot”, to awiacja. System automatyzacji lotu, czyli autopilot, zazwyczaj wspomaga wznoszenie, lot samolotu po trasie oraz zniżanie. Zadaniem systemu jest odciążenie załogi od kontrolowania parametrów, podczas wielogodzinnego lotu. Niektóre modele samolotów, przy odpowiednio wyposażonym lotnisku umożliwiają pełną automatyzację lądowania wraz z ostatnią fazą podejścia, przyziemieniem oraz dobiegiem na pasie startowym. Czy system “Tesla Autopilot” jest drogowym odpowiednikiem lotniczego autopilota? Sprawdźmy, jak to wygląda.

Analiza rynku

Światowy podział w rozwoju elektromobilności jest coraz bardziej widoczny. Potentat niezbędnych surowców z punktu widzenia produkcji podzespołów do samochodów w pełni elektrycznych już teraz dominuje pod względem liczbowym. Niedługo zacznie ekspansje na inne, również rozwijające się rynki.