Wizja staje się rzeczywistością
ChatGPT, sztuczna inteligencja, machine learning, sieci neuronowe, blockchain, augmented reality - te pojęcia rozpalają entuzjastów nowych technologii i jeżą włosy na głowach sceptyków. Samochody autonomiczne wzbudzą podobne kontrowersje? Wszystko wskazuje na to, że odpowiedź na to pytanie poznamy niebawem, bo według raportu “2023 State of Automotive Software Development Report” wydanego przez Perforce i Automotive IQ, autonomiczna jazda, to obecnie najważniejszy obszar koncentracji producentów i dostawców rozwiązań dla motoryzacji. Jest kwestią czasu, gdy na drogi, powszechnie wyjadą samochody autonomiczne.
Elektryczne woły robocze

Pickupy, czyli woły robocze i auta do zadań specjalnych. Dzięki bogatemu i komfortowemu wyposażeniu to także coraz częściej także daily car’y, które zyskują kolejny atut. Stają się bezemisyjne, co powinno zainteresować tych klientów, którzy szukają uniwersalnych pojazdów w wersji „eko”. Problem w tym, że oferta elektrycznych pick-upów w Europie jest na razie wyjątkowo uboga. Rynek zweryfikuje optymizm analityków, co do rozwoju tego segmentu na Starym Kontynencie

Test elektrycznych kompaktów

Kompaktowy elektryczny SUV to coś, co staje się absolutnie obowiązkową pozycją w ofercie każdego producenta. Niemcy oczywiście także nie zapomnieli o takich samochodach. Autogaleria postanowiła porównać ze sobą dwóch konkurentów - BMW iX1 xDrive30 i Mercedesa EQA 350 4MATIC. Zobaczmy jaki był wynik konfrontacji!

Maszyny ciężkie EV

W świecie maszyn pozadrogowych – czyli m.in. ładowarek, koparek czy wozideł – alternatywne źródła napędu robią coraz większą karierę. Mają swoje zalety – są cichsze i często także tańsze w utrzymaniu. Jaka jest rynkowa oferta bezemisyjnych sprzętów? Sprawdźmy.

Relacja

Berlińska fabryka Tesli to jeden z najmłodszych i zarazem najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Na zaproszenie amerykańskiego koncernu mieliśmy okazję poznać zakłady produkcyjne od środka. Czy europejskie koncerny mają czego zazdrościć?