RAPORT
Wzrost łącznej mocy stacji ładowania wraz z każdym nowo zarejestrowanym samochodem elektrycznym, szybkie ładowarki co 60 km w sieci TEN-T, transparentność cen, interoperacyjność i obowiązkowe terminale płatnicze. W jakim stopniu unijne rozporządzenie w sprawie rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR) wpłynie na rynek elektromobilności w Polsce?
Z wizytą w LG Energy Solution Wrocław

Serce elektromobilności Europy bije we Wrocławiu. Ponad milion aut elektrycznych rocznie będzie wkrótce zasilanych bateriami LG Energy Solution. W fabryce, którą redakcja elektromobilni.pl miała okazję zwiedzić, pracuje dzisiaj 10 tys. osób z ponad 13 krajów. Obszar, jaki zajmuje obiekt, to ponad 100 hektarów.

WIDEO

W serii podróżniczych filmów Karol Okrasa, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych kucharzy w Polsce, wyrusza w najpiękniejsze zakątki Polski samochodem elektrycznym. Odwiedza niebanalne miejsca na Kaszubach, Podlasiu i Mazurach, smakuje zeroemisyjnych podróży i zdradza przepis na udany weekend w zgodzie z naturą. Zachęcamy do obejrzenia filmów, które powstały w ramach kampanii „Każda podróż ma znaczenie” i do wyruszenia śladem Karola.

Seminarium

Wraz z rozwojem rynku pojazdów elektrycznych temat ochrony przeciwpożarowej nabiera coraz większego znaczenia. PSPA realizuje w tym obszarze wiele projektów. Jednym z nich jest organizacja seminarium na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego pojazdów elektrycznych i systemów bateryjnych. Zachęcamy do oglądania!

PODCAST

Technologia tomografii znana jest z medycyny. Jednak mało kto wie, że stosuje się ją również w innych sektorach, m.in. do badań nieniszczących w przemyśle. Okazuje się, że jest wykorzystywana do sprawdzania ewentualnych defektów komponentów również w sektorze motoryzacyjnym, w tym baterii. Umożliwia badania i mierzenie odległości o 20 razy mniejszych niż średnica ludzkiego włosa. Maciej Gis postanowił dowiedzieć się więcej na ten temat i porozmawiać z przedstawicielem firmy, która produkuje tego typu sprzęt i rozwija technologię tomografii w przemyśle. W ramach cyklu podcastów elektromobilni.pl Cafe, rozmawiamy z Panią Agnieszkę Ronkiewicz, Sales Manager w Waygate Technologies.

TEST BMW i4 M50

Sportowe samochody do tej pory charakteryzowały się silnikami o dużych litrażach, wydechami ryczącymi niczym rozgniewany lew, kipiącą stajnią koni mechanicznych, które tylko czekałyby popuścić im lejce oraz oczywiście wysoką ceną. Teraz to się zmienia. Choć pod względem mocy jest jeszcze lepiej, to usportowione samochody elektryczne są przy tym ciche i przyjazne dla sąsiedztwa i środowiska.