Skandynawska infrastruktura marzeń
W Norwegii nie ma „majówki”, a co więcej, w czasie, gdy większość Polaków odpoczywała, w Oslo odbywał się kongres dotyczący branży elektromobilności – Nordic EV Summit. Podczas tego wydarzenia miało miejsce również spotkanie GEVA, czyli organizacji zrzeszającej kluby użytkowników EV z całego świata. W związku z tym, nie mogło tam zabraknąć EV Klub Polska, dlatego wsiadłem do elektrycznego Mustanga i ruszyłem do Oslo.
Fenomen Tesli

Zaczynała jako ekscentryczny pomysł, nie mniej ekscentrycznego młodego inwestora. Teraz już nie tylko rzuciła wyzwanie, ale jak twierdzą niektórzy wręcz toczy wojnę cenową ze światowymi gigantami motoryzacji. A aspiracje koncernu Elona Muska sięgają znacznie dalej niż tylko prymat w sprzedaży samochodów elektrycznych.

Raport: Systemy zabezpieczeń

Czy właściciele aut elektrycznych powinni obawiać się, że ich samochód może łatwo paść łupem złodziei? Rozmawiamy z producentem zabezpieczeń i oceniamy, czy „elektryk” jest łatwiejszy czy trudniejszy do kradzieży.

Nissan Leaf

Nazwą nawiązuje do ekologii i faktycznie jest bezemisyjny w miejscu eksploatacji. Spopularyzował elektromobilność oraz został pierwszym elektrycznym samochodem z tytułem Car of The Year 2011 oraz World Car of the Year 2011. Nissan Leaf, czyli kompaktowy hatchback, ma już ponad 11 lat. Opisujemy wszystkie generacje oraz ich wady i zalety tuż przed odejściem na zasłużoną emeryturę tego modelu.

Od poduszki po autonomię

Legendarny i kontrowersyjny brytyjski dziennikarz, Jeremy Clarkson uważa, że wprawdzie samochody służą do przemieszczania się z punktu A do B, lecz twierdzi również, że “wie, iż mają duszę”. Zostawmy jednak kwestie metafizyczne i skupmy się na technologii.