Rozwój infrastruktury
Z ok. 5 tys. obecnie do prawie 100 tys. punktów w 2030 r. powiększy się sieć ogólnodostępnej infrastruktury ładowania w Polsce. Już za niecałe trzy lata liczba nowo instalowanych rocznie ładowarek może być ponad 10 raz wyższa niż w 2022 r. – wynika z raportu „Polish EV Outlook 2023”. Oprócz prognoz rozwoju rynku, najnowsza edycja cyklicznego opracowania PSPA zawiera m.in. niedostępne w żadnym innym źródle dane na temat poziomu wykorzystania stacji w Polsce, zgromadzone na podstawie wywiadów z wiodącymi operatorami infrastruktury ogólnodostępnej.
Premiera ID.7

Volkswagen ID.7 jest określany jako „elektryczny następca Passata”. Może przekonać do elektromobilności tych, którzy do tej pory podchodzili do napędowej transformacji z rezerwą. Auto ma niemal pięć metrów długości. Przerósł Passata i prawie dogonił… Phaetona. Na żywo najnowsze dziecko producenta z siedzibą w Wolfsburgu prezentuje się imponująco.

Elektryczna wyprawa

Mit mówiący o tym, że grubo ponad 1000 - kilometrową trasę robi się elektrykiem w dwie doby został obalony. 8 ekip wyruszyło w drogę ze stolicy Polski do podnóża austriackich Alp. Trasa licząca 1270 kilometrów okazała się żadnym wyzwaniem dla zeroemisyjnych samochodów, a jej pokonanie zajęło niewiele więcej czasu niż podróż autem z konwencjonalnym napędem. Krótkie postoje na ładowanie można było efektywnie wykorzystać na zasłużony i wskazany podczas pokonywania długich dystansów odpoczynek.

Lider Elektromobilności

Już po raz piąty PwC Polska wraz z PSPA wyłonią najbardziej zaangażowane firmy w rozwój zrównoważonego transportu. Uruchomienie kolejnej edycji badania było doskonałą okazją do rozmowy z dotychczasowymi liderami o kondycji sektora e-mobility w Polsce i na świecie.

XV Zlot Mustangów

W połowie kwietnia w Parku Śląskim w Chorzowie odbył się jubileuszowy XV Zlot Mustang Klub Polska. Błonie stadionu Śląskiego w sobotnie popołudnie wypełniło setki miłośników amerykańskiej motoryzacji oraz ponad 400 aut z logiem galopującego wierzchowca na masce. W towarzystwie zdominowanym przez ryczące „fał ósemki” nie zabrakło jednak najnowszej elektrycznej generacji Mustanga Mach-e. Jak została przyjęta przez społeczność, w krwi, której płynie więcej oktanów niż kilowatów? Zobaczmy!