Wywiad z KG PSP
Wokół tematu pożarów samochodów elektrycznych obrosło wiele mitów, działających na niekorzyść rozwoju zrównoważonej mobilności. Jak jest naprawdę, jakie są statystyki, jak straż pożarna radzi sobie z gaszeniem EV, jakie ma zdanie na temat infrastruktury ładowania w wielostanowiskowych garażach podziemnych i wreszcie o czym kierowca powinien pamiętać podczas eksploatacji „elektryka”. Na te i inne ważne pytania opowiada st. bryg. Tomasz Jonio, Naczelnik Wydziału Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa w Biurze Planowania Operacyjnego Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Zapraszamy do lektury!
Mikromobilność

Na łamach naszego magazynu poruszaliśmy już kwestię elektrycznych motocykli, rowerów, hulajnóg, a nawet quadów, ale do pełnego przeglądu bezemisyjnej mikromobilności, zwłaszcza tej jednośladowej, brakowało skuterów. Czas zająć się i tym tematem – jakie są zalety skuterów elektrycznych, ile kosztuje eksploatacja, jakie są najpopularniejsze modele i jak sprawdzają się one we współdzielonym transporcie miejskim? Odpowiedzi na te pytania udzielamy w poniższym artykule.

Bezemisyjne podróże

Sezon urlopowy tuż, tuż. Planujesz wakacyjny wyjazd samochodem elektrycznym do Chorwacji? To świetny pomysł! Przy odrobinie planowania i przygotowania możesz cieszyć się komfortową i ekologiczną podróżą. Ten przewodnik zawiera wszystkie niezbędne informacje, abyś mógł w pełni wykorzystać swój czas na chorwackim wybrzeżu.

Raport elektromobilnych

Magazyny energii z roku na rok sprzedają się coraz lepiej. Kto powinien się zainteresować takim rozwiązaniem? Czy zda ono egzamin także u osób prywatnych, czy to raczej pomysł dla firm? Ile kosztują magazyny, jak działają i skąd pochodzą ich producenci? Sprawdziliśmy to.

BEV z drugiej ręki

Jeszcze niedawno rynek używanych aut przeżywał boom – samochody sprzedawały się błyskawicznie. Teraz sytuacja się zmieniła, co pokazują dane z raportu Otomoto Insights. Wysokie ceny używanych aut elektrycznych są jednym z głównych powodów, dla których wielu kierowców dłużej zastanawia się nad ich zakupem. Sytuację mogą zmienić zapowiadane przez rząd dopłaty do używanych samochodów elektrycznych.