EV Experience 2023
Bilety na drugą edycję największego elektromobilnego wydarzenia w Polsce są już dostępne! Jak je nabyć? To proste! Wystarczy odwiedzić stronę www.evexp.pl Osoby uczestniczące w EV Experience, które odbędzie się 26-27 maja 2023 r. na Torze Modlin, wezmą udział w ponad 2 000 jazd testowych najnowszymi pojazdami elektrycznymi dostępnymi na polskim rynku. Udostępniony też będzie specjalny tor off-roadowy, na którym prezentowane będą możliwości wybranych i uterenowionych pojazdów elektrycznych. Nie zabraknie też elektrycznych jednośladów. Ponadto na gości czekać będą atrakcje w postaci m.in.: VIP Zone, Sceny DJ, Zlotu Food Trucków, Kids Zone, Studia TV, Centrum Edukacyjnego, Gaming Zone – symulatorów jazdy, czy szkoleń edukacyjnych. Z pewnością wszyscy odwiedzający znajdą coś atrakcyjnego dla siebie!
Ogólnodostępne ładowanie

Duże sieci i galerie handlowe będą musiały włączyć się w zieloną i bezemisyjną transformację transportu. Zgodnie z unijnym prawem, już od 2025 r. będą musiały wybudować nawet tysiące punktów ładowania przy swoich obiektach w całej Polsce. Spytaliśmy jak do regulacji przygotowują się sklepy, firmy odpowiedzialne za budowę stacji w Polsce oraz operatorzy systemu.

Surowce - analiza rynku

Sprawdziliśmy jak szybko znikają światowe rezerwy litu i kobaltu, na ile baterii wystarczą, jak szybko się skończą i kiedy czeka nas krach na rynku tych surowców. Dane dają do myślenia – zauważa portal WysokieNapiecie.pl.

Barometr Nowej Mobilności

6. edycja Barometru Nowej Mobilności 2022/23 opracowana przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych zawierała najważniejsze wnioski z badania opinii społecznej dotyczącego elektromobilności, w tym potencjału zakupowego Polaków w zakresie nabywania samochodów elektrycznych oraz ich preferencji związanych z infrastrukturą ładowania. Bardzo ciekawe dane zebrane na podstawie odpowiedzi ponad 1,5 tys. respondentów oraz wnioski, które nie znalazły miejsca w podstawowym wydaniu Barometru pozwoliły na stworzenie suplementu w postaci 10 Zeszytów tematycznych. Do tej pory przedstawiliśmy Zeszyt 1 Nowa Mobilność oraz Zeszyt 2 dedykowany strefom czystego transportu. Dziś prezentujemy Zeszyt 3 „EV z drugiej ręki”. Na naszych łamach opublikujemy w tym roku również pozostałych siedem Zeszytów. W kolejności będą to Zeszyty tematyczne: „Mobilność Polaków”, „Preferencje zakupowe”, „Co Polacy wiedzą o elektromobilności”, „Preferencje infrastrukturalne”, „Profil użytkownika EV”, „Teoretyczna sytuacja zakupowa” oraz „6 lat Barometru Nowej Mobilności”.

Azjatycki test

Chińskie marki coraz odważniej wkraczają do Europy, a prawdziwym przedpolem jest dla nich rynek norweski - w końcu od dawna wiadomo, że tam panuje prawdziwie “elektryczny” klimat i wiele nowych modeli pojawia się właśnie najpierw tam. Po Seresie, którego testowałem kilka tygodni temu mam dla Was kolejną nowość, która właśnie trafia na rynek polski - czyli Maxusa Euniq 6 – mówi Adam Dutkowski, członek EV Klub Polska.