„Nowa Mobilność” na Politechnice Warszawskiej
28 lutego na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych (SiMR) Politechniki Warszawskiej, oficjalnie zainaugurowano studia podyplomowe „Nowa Mobilność”. Stanowią one odpowiedź na potrzeby zmieniającego się rynku pracy. Ich adresatem jest kadra zarządzająca oraz specjaliści firm budujący kompetencje w obszarze zrównoważonego transportu oraz szeroko pojętego sektora e-mobility. To milowy krok w edukacji wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej, która będzie niezbędna w transformacji napędowej transportu oraz tworzeniu nowych obszarów związanych z nową mobilnością. Jest jeszcze szansa na zdobycie bezcennej wiedzy i poszerzenie horyzontów. Na chętnych czekają jeszcze ostatnie miejsca!
Premiera Avengera

Grupa Stellantis otwiera nowy rozdział w historii tyskich zakładów produkcyjnych. Staje się to za sprawą nowego modelu Jeepa, który właśnie w Polsce będzie produkował kompaktowego SUVa. Jest to pierwszy w pełni elektryczny (BEV) wariant tego producenta, którego elektromobilni.pl mogli zobaczyć podczas statycznej prezentacji w Warszawie.

Cierpliwość się opłaci

Publiczne ładowarki – szczególnie te o dużych mocach sprawdzają się przede wszystkim na dalekich trasach. Oczywiście użytkownicy samochodów elektrycznych korzystają z nich również w mieście. Idealnym rozwiązaniem jest jednak posiadanie własnego źródła zasilania w domu jednorodzinnym lub w garażu budynku wielorodzinnego. O ile realizacja pierwszej opcji jest na ogół banalnie prosta, to z realizacją drugiej nie jest już tak prosta sprawa. Czy to oznacza, że się nie da? O tym, co m.in. trzeba zrobić, by zapewnić sobie komfort, finansach, opłacalności, „papierologii”, instalacji elektrycznej oraz przywiązaniu do pewnej marki - elektromobilni.pl rozmawiają z Leszkiem Dublem - członkiem EV Klub Polska, który właśnie zainstalował własną ładowarkę w podziemnym garażu wielorodzinnego budynku.

Zapraszamy do lektury!

Green Cell

Jeśli szukacie lekkiej, inteligentnej i poręcznej mobilnej ładowarki do auta elektrycznego, którą będziecie mogli sterować zdalnie przy pomocy aplikacji oraz rozliczać się w prosty sposób za pobraną energię, czy mieć pełen wgląd do statystyk, to ten produkt jest zdecydowanie dla Was. Przedstawiciel EV Klub Polska był na uroczystej prezentacji najnowszego „dziecka” firmy Green Cell i podzielił się z nami wrażeniami. Poznajcie Habu!