PSPA: Katalog pojazdów elektrycznych 2023
Pojazdy elektryczne do niedawna stanowiły w Polsce rynkową niszę. Ten stan z każdym rokiem się zmienia. Dziś nie jest to już margines rynku. Zwolennicy zeroemisyjnego transportu mają do wyboru niemal 110 modeli reprezentujących wszystkie motoryzacyjne segmenty. Wraz z rozszerzeniem oferty , producenci samochodów znacząco zwiększyli moce ładowania, pojemności baterii i zasięgi. Jak kształtuje się dziś elektromobilny rynek? Na to pytanie odpowiada wydany przez PSPA „Katalog pojazdów elektrycznych 2023”
Niderlandy

Niewielkie Niderlandy są dziś elektromobilnym wzorcem i potęgą, o czym świadczy liczba stacji ładowania, która w tym kraju jest największa w całej Unii Europejskiej. O recepcie na sukces, planowaniu, planach, transporcie ciężkim, celach emisyjnych i potrzebie wspólnych działań na rzecz poprawy jakości powietrza, mówi w rozmowie z elektromobilni.pl Daphne Bergsma, Ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce.

Barometr Nowej Mobilności

6. edycja Barometru Nowej Mobilności 2022/23 opracowana przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych zawierała najważniejsze wnioski z badania opinii społecznej dotyczącego elektromobilności, w tym potencjału zakupowego Polaków w zakresie nabywania samochodów elektrycznych oraz ich preferencji związanych z infrastrukturą ładowania. Bardzo ciekawe dane zebrane na podstawie odpowiedzi ponad 1,5 tys. respondentów oraz wnioski, które nie znalazły miejsca w podstawowym wydaniu Barometru pozwoliła na stworzenie suplementu w postaci łącznie 10 Zeszytów tematycznych. Oprócz Zeszytu 1 Nowa Mobilność, który przedstawiamy poniżej, na naszych łamach opublikujemy w tym roku również pozostałych 9. W kolejności będą to Zeszyty pod hasłami: „Strefy Czystego Transportu”, „Samochód elektryczny z drugiej ręki”, „Mobilność Polaków”, „Preferencje zakupowe”, „Co Polacy wiedzą o elektromobilności”, „Preferencje infrastrukturalne”, „Profil użytkownika EV”, „Teoretyczna sytuacja zakupowa” oraz „6 lat Barometru Nowej Mobilności”. Zapraszamy do lektury!

IAA Transportation 2022

Wśród nowych modeli samochodów dostawczych obecnych w Hanowerze większość stanowiły „elektryki”. Czy ten typ napędu przywróci do łask również auta dawno zapomniane w Europie, krzątające się w niszach rynku pojazdów użytkowych?

Test Peugeot e208

Miejska dżungla to niezwykle wymagające środowisko, aby w niej przetrwać należy wykazać się odpowiednim sprytem i determinacją. By stać się jej królem trzeba natomiast wyróżnić się ponadprzeciętnym stylem, zwinnością oraz pomysłem na siebie lepszym niż konkurencja. Jakim pretendentem do korony jest Peugeot e208 i jak odnajduje w środowisku zdominowanym przez wysokie krawężniki, pojawiające się znikąd słupki i porysowane zderzaki? Przekonajmy się!