EV Experience 2023
Już 26-27 maja 2023 r. odbędzie się druga edycja największego testu samochodów elektrycznych w Polsce. EV Experience na dwa dni zmieni Tor Modlin w strefę elektromobilności. Nie zabraknie bardzo szybkich i wyjątkowych samochodów elektrycznych jak też przedstawicieli mikromobilności.
Serwis bateryjny

Samochody elektryczne z założenia są prostsze w konstrukcji. Najbardziej zaawansowanym pod względem serwisowym elementem jest akumulator trakcyjny. By sprawdzić z czym wiążą się wyzwania związane z naprawą tego elementu, Maciej Gis wybrał się wraz z marką Renault do specjalnego zakładu oferujących takie usługi.

EV Klub zagrał w Wielkiej Orkiestrze

W niedzielę 29 stycznia 2023 r. odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra zagrała dla wszystkich – zarówno dla małych, jak i dużych. „Chcemy wygrać z sepsą!” – to hasło tegorocznej zbiórki. Największa fundacja użytkowników samochodów elektrycznych, czyli EV Klub Polska również zaangażowała się w to wydarzenie. Klubowicze zebrali ponad 3 tys. zł i dołożyli swoją cegiełkę w walce z sepsą. W ramach akcji można było np. przejechać się różnymi „elektrykami”, a także zobaczyć pokaz świateł Tesla Light Show! Orkiestra pod batutą Jerzego Owsiaka „wygrała” w tym roku imponującą kwotę ok. 225 mln zł!

Seres 3

Relatywnie niewiele czasu było trzeba, by chińskie samochody przestały być jedynie nieudolnymi kopiami starych europejskich konstrukcji, a zaczęły być samochodami od początku do końca projektowanymi za Wielkim Murem. Seres 3 jest przedstawicielem tego właśnie nowego pokolenia samochodów – bo choć jest konwersja auta spalinowego, nie jest kopią żadnej z europejskich konstrukcji.