Raport elektromobilnych
Czy warto zainteresować się samochodami elektrycznymi ze Stanów Zjednoczonych? Jakich przeróbek należy dokonać i czy cały proces się opłaca? Sprawdziliśmy to.
Przełomowy rok 2035

W ostatnich latach świadomość ekologiczna oraz rosnąca liczba regulacji dotycząca ochrony klimatu i redukcji emisji spalin, skłaniają producentów samochodów do przyspieszonej transformacji ich oferty w kierunku pojazdów o napędzie elektrycznym. Pytanie brzmi, czy branża motoryzacyjna jest w pełni przekonana do tej ewolucji?

Rynek wtórny EV

Nissan Leaf pierwszej generacji to być może najważniejszy model we współczesnej historii elektromobilności. Przełomowy, japoński kompakt dziś może być twój już za ok. 25 tysięcy złotych. Czy warto wybrać ten model na swój pierwszy samochód elektryczny? I na co należy zwracać uwagę? Oto przewodnik po używanych Leafach I.

Stabilny sektor surowcowy

Goldman Sachs, globalna firma specjalizująca się bankowości inwestycyjnej, instrumentach finansowych i zarządzaniu inwestycjami, przedstawiła obszerny raport dotyczący rynku tzw. zielonych metali wykorzystywanych przy produkcji samochodów elektrycznych. Wynika z niego, że ich ceny wciąż będą spadać, co jest między innymi odzwierciedleniem wolniejszego od zakładanego tempa rozwoju rynku aut EV. Analitycy motoryzacyjni Goldman Sachs w USA i Europie obniżyli prognozy dotyczące sprzedaży pojazdów elektrycznych w roku 2024 oraz w ciągu kolejnych 3 lat.