Raport – cykl życia
Raport przygotowany dla Komisji Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego wyjaśnia, jaki jest rzeczywisty wpływ samochodów elektrycznych na środowisko. Czy ich produkcja sprawia, że cały bilans ekologiczny wypada niekorzystnie w porównaniu z modelami spalinowymi? Raport zawiera odpowiedzi na to pytanie i wiele innych.
Case Study – biurowe ładowarki

Rozwój sektora zeroemisyjnego transportu postępuje. Zwiększająca się oferta pojazdów już teraz pozwala na wybór samochodu dostosowanego do potrzeb niemal każdego klienta. Wyzwaniem pozostaje infrastruktura ładowania, która stanowi wyzwanie w przypadku tras międzymiastowych. W arteriach miejskich z kolei już teraz są rozwiązania, które stworzono z myślą o użytkownikach, którzy chcą być zeroemisyjni.

Test długodystansowy

Od lat testuję samochody elektryczne, ale zmiana własnego auta na całkowicie elektryczne to zupełnie inna historia. Zwłaszcza gdy mieszka się w bloku bez miejsca parkingowego, często podróżuje na drugi kraniec Polski, ceny prądu ostro rosną, a to miało być jedyne auto w rodzinie. Oto, jak to wygląda w polskich realiach, ile rzeczywiście kosztuje i czy drugi raz podjąłbym tę samą decyzję – analizuje WysokieNapięcie.pl.

Przyszłość paliw

Polityka Unii Europejskiej dotychczas była jasna – stopniowe redukowanie emisji poprzez limity nakładane na poszczególnych producentów, skupienie się na rozwoju aut bateryjnych i wodorowych, a następnie wprowadzenie zakazu rejestracji nowych samochodów spalinowych. Zgłoszona na ostatniej prostej poprawka uwzględniająca e-paliwa modyfikuje dotychczasowy kierunek unijnej legislacji.

Wypoczynkowe kierunki

Włochy i Chorwacja to wyjątkowo częste kierunki majówkowych czy wakacyjnych podróży Polaków. Oto, o czym należy pamiętać, wybierając się tam samochodem. Sprawdź, jakie zasady obowiązują w strefach czystego transportu i jak płaci się za autostrady.