Infrastruktura ładowania
Problem czasu poświęcanego na uzupełnianie energii w akumulatorach auta elektrycznego wciąż spędza sen z powiek osobom zainteresowanym przesiadką na EV. Przyjrzyjmy się więc temu, jak można szybko ładować samochód - sprawdźmy, gdzie można znaleźć błyskawiczne ładowarki DC i jakie modele mogą przyjąć duże moce ładowania.
Podróże elektromobilnych

Zwolennicy elektromobilności nieustannie udowadniają, że podróżowanie autem elektrycznym na dalekich dystansach nie stanowi żadnego problemu. By realizować marzenia wystarczą chęci. Udowodnił to Antoni Sarnowski-Trypka, który z partnerką (i dwoma czteronożnymi pupilami) wybrał się Mini Countrymanem E do Skandynawii, regionu Europy z bardzo rozbudowaną infrastrukturą ładowania. Wypada mieć nadzieję, że polska sieć ogólnodostępnych ładowarek za kilka lat będzie wyglądała równie imponująco. Klubowicz EV Klub Polska postanowił podzielić się z nami wrażeniami z wyprawy liczącej …bagatela 7 tys. km! Będzie sporo przemyśleń i cennych uwag. Oto relacja. Zapraszamy!   

Zakupowe ABC elektromobilnych  

Decyzja o zakupie auta jest decyzją ważną i zazwyczaj poprzedzona jest staranną analizą dotyczącą finansowania i to bez względu czy transakcja dotyczy klienta indywidualnego, czy firmowego. Dziś, zakup samochodu za gotówkę, to mimo wszystko dość rzadki przypadek.  W poniższym artykule przyglądamy się dwóm metodom finansowania pojazdów – popularnemu, zarówno pośród firm, jak i osób prywatnych, leasingowi oraz coraz bardziej popularnemu najmowi długoterminowemu. Przedstawiamy rynek, podstawowe informacje, różnice, zalety i wady obu rozwiązań, dla kogo są one najlepsze oraz wyliczenia porównawcze. Zapraszamy!

Pod lupą elektromobilnych

Wprowadzenie autobusów elektrycznych na rynek globalny stanowi kluczowy krok w kierunku zrównoważonego transportu miejskiego. Według raportu Global EV Outlook 2024, sprzedaż pojazdów elektrycznych, w tym autobusów, systematycznie rośnie, co ma znaczący wpływ na redukcję emisji i poprawę jakości powietrza w miastach na całym świecie. Jak ten elektromobilny trend wygląda w Europie i Polsce?

Chińskie marki w Polsce

Marki z Państwa Środka coraz odważniej wchodzą do Europy. Najlepszym tego przykładem są OMODA i JAECOO, które wybrały Polskę jako trzeci kraj Starego Kontynentu, na którym będą w najbliższym czasie ofertować swoje pojazdy. Na początku klienci będą mogli zdecydować się na dwa modele samochodów w tym również wariant elektryczny.