Taryfy dynamiczne
Już w sierpniu br., w energetycznym systemie rozliczeniowym pojawią się taryfy dynamiczne. Dla właścicieli pojazdów elektrycznych zapowiadane zmiany mogą mieć istotny wpływ na wysokość rachunków.  Na czym polegać będzie nowy system rozliczania zużycia prądu, kto z niego będzie mógł skorzystać, kto będzie musiał oraz czy będzie się opłacał i komu - na te i inne pytania podczas podcastu Elektromobilni Cafe, prowadzonego przez Macieja Gisa odpowiada Kuba Jedliński, Head of eMobility w E.ON Poland. Zapraszamy!
Proces uzupełniania energii

Jak szybko można naładować samochód elektryczny? Wydawałoby się, że odpowiedź tkwi w maksymalnej mocy, jaką auto może przyjąć. Tymczasem jeszcze ważniejsza jest krzywa ładowania. Sprawdźmy, o co w niej chodzi i jak różni się w różnych autach segmentu premium.

Elektryczna armia

Armie na całym świecie również zaczęły inwestować w technologie zrównoważonej mobilności. Wykorzystanie wojskowe EV to na razie spore ryzyko. Działania militarne wymagają od pojazdów trwałości, bezwzględnej niezawodności, praktyczności, chirurgicznej wręcz precyzji i często….ciszy. Wiele armii zdecydowało zmierzyć się z elektryfikacyjnymi wyzwaniami. Zobaczmy, co w poligonowej „trawie” piszczy.

Pod lupą elektromobilnych

Czy się to komuś podoba, czy nie, to właśnie w Chinach bije obecnie serce nowoczesnego przemysłu motoryzacyjnego. Na salonie w Pekinie nowości prezentowali i producenci z Państwa Środka i ci z Europy. Podsumujmy, co pokazali w dziedzinie samochodów elektrycznych.

Bezemisyjny transport wodny

Współczesny przemysł morski stoi przed obliczem rosnących wyzwań, głównie wynikających z coraz bardziej rygorystycznych norm dotyczących emisji gazów cieplarnianych i polityki klimatycznej. W odpowiedzi na te wyzwania, branża ta intensywnie poszukuje ekologicznych alternatyw dla tradycyjnych paliw. Jedną z nich jest wodór. Zobaczmy, jak to wygląda.