Raport elektromobilnych
Import samochodów elektrycznych w 2023 r. wzrósł o 40% w stosunku do 2022 r. Jakie modele sprowadzamy najchętniej? I jak zmienia się to na przestrzeni lat? Zobaczmy na dane i spróbujmy przewidzieć, jak ta kwestia może wyglądać w przyszłości.
Cuda inżynierii na kołach

Elektryczne samochody codziennego użytku dysponują o wiele lepszymi osiągami, a zwłaszcza przyspieszeniem niż ich spalinowe odpowiedniki tej samej klasy. Nie ma w tym nic dziwnego, wynika to z ich specyfiki – silniki elektryczne są nawet kilka razy bardziej wydajne. Producenci aut zeroemisyjnych postanowili to wykorzystać, żeby tworzyć niewyobrażalnie szybkie supersamochody, które biją na głowę najszybsze Ferrari, Lamborghini, a nawet Bugatti. Przyjrzyjmy się najbardziej imponującym dziełom elektrycznej techniki.

Mięśnie z akumulatorowym wspomaganiem

W Polsce, tak jak w całej Europie, rośnie popyt na rowery elektryczne. Jednakże nie uzależniamy się od zagranicznych firm, nasi producenci stają na wysokości zadania i prezentują bogatą ofertę e-bike’ów chcąc zaspokoić zapotrzebowanie na stosunkowo nowy środek transportu. Już teraz wiemy, że co dziesiąty rower elektryczny wyprodukowany w Europie powstał w naszym kraju, a badania pokazują, że rynek będzie się dalej dynamicznie rozwijał.

Wywiad Audi

Dobra infrastruktura ładowania i łączność pojazdów są niezbędne dla elektromobilności. Giovanni Palazzo, szef działu ładowania i energii w Volkswagen Group, przedstawia swoje przyszłe plany dotyczące inteligentnych rozwiązań energetycznych – i wyjaśnia, w jakim stopniu klienci Audi mogą z nich skorzystać.