Wywiad: Volkswagen Financial Services
Leasing czy najem? Która z form finansowania jest korzystniejsza i dlaczego. Na jakie elektryki „polują” dziś klienci, dlaczego projekt dofinansowania do zakupów samochodów elektrycznych z rynku wtórnego, to dobry pomysł i co hamuje rozwój elektromobilności w naszym kraju. Na te i inne pytania dopowiada w rozmowie z elektromobilni.pl Krzysztof Leszczyński, Ekspert ds. Elektromobilności Volkswagen Financial Services.
Raport elektromobilnych

Volkswagen e-Up!, Skoda Citigo e-IV i Seat Mii Electric w teorii są idealnymi autami elektrycznymi z drugiej ręki - mają bowiem przyzwoite parametry i niezłe ceny. Czy jednak rzeczywistość naprawdę jest tak kolorowa? I ile trzeba zapłacić za solidny egzemplarz?

Bezemisyjne żniwa

Rolnictwo wkracza w nową erę, w której zrównoważony rozwój i efektywność energetyczna są kluczowymi elementami. Elektryczne maszyny rolnicze, a szczególnie ciągniki stanowią istotny krok w tym kierunku, zarówno oferując korzyści, jak i stawiając wyzwania. O tym jak wygląda rynek zeroemisyjnych maszyn rolniczych, jakie są prognozy, co oferują producenci i co stanowi przyszłość ekologicznego rolnictwa, piszemy w poniższym artykule. Zapraszamy!

Photomate

elektromobilni.pl w Centrum Badawczym KEZO Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnej pod Warszawą, rozmawiali z przedstawicielami firmy Photomate specjalizującej się m.in. w technologii ładowania samochodów elektrycznych. Wśród szeregu rozwiązań zapoznaliśmy się m.in. z mobilnym magazynem energii, który może mieć zastosowanie w miejscach, gdzie jest utrudniony dostęp do sieci energetycznej.