Test Audi
Audi Q6 e-tron prezentuje całą plejadę nowych dla tej marki rozwiązań. Jak to wszystko wypada w praktyce? Czy niemiecki SUV ma szansę - mimo rynkowego opóźnienia - nawiązać walkę z rywalami? Sprawdziliśmy to.
Na bateriach z cichym ogumieniem

Mogłoby się wydawać, że samochody elektryczne w kwestii ogumienia nie różnią się niczym od tych z napędem konwencjonalnym. Jednakże jest pomiędzy nimi kilka istotnych różnic, o których każdy posiadacz lub potencjalny nabywca powinien wiedzieć. W poniższym artykule wyjaśniamy, czym różnią się zwykłe opony od tych dedykowanych BEV, jak są zrobione i czy mogą faktycznie wpłynąć na bezpieczeństwo ich użytkowników. Zimowe, letnie czy całoroczne? Dorzucamy też kilka podstawowych informacji o polskim i światowym rynku oponiarskim. Zapraszamy!

Raport elektromobilnych

Samochody elektryczne z drugiej ręki - ile kosztują, ile tracą na wartości i jak sytuacja może zmienić się po wprowadzeniu programu rządowych dopłat? Przyglądamy się tej kwestii i pytamy eksperta o przyszłość elektromobilnego segmentu rynku wtórnego.

Wyprawy elektromobilnych

Nasz zachodni sąsiad, to ważny punkt na elektromobilnej mapie. To kraj docelowy, tranzytowy, często odwiedzany przez naszych rodaków w celach turystycznych lub biznesowych. Dziś poruszamy temat, który jest ważny dla zwolenników bezemisyjnego transportu, wybierających się do Niemiec.  W ostatnim czasie często poruszanym wątkiem wśród np. klubowiczów zrzeszonych w EV Klub Polska jest nowa, niebieska naklejka dla samochodów elektrycznych, która umożliwia za naszą zachodnią granicą korzystanie z benefitów takich jak jazda po buspasach czy darmowe parkowanie. Wokół niej narosło sporo niejasności, które warto wyjaśnić. Czy faktycznie istnieje? Okazuje się, że tak – mowa tu o E-Plakette.