Formuła 1
Już jutro, czyli 2 marca odbędzie się inauguracyjny wyścig sezonu 2024 Formuły 1. Dwudziestu kierowców stanie do walki o wygraną na torze Sakhir w Bahrajnie. Będzie to kolejny rok zmagań zespołów, organizatorów i władz F1, w drodze do realizacji ambitnego planu Net Zero, który zakłada osiągnięcie pełnej neutralności klimatycznej całych zawodów do 2030 roku. Na czym polega ten, z pozoru niemożliwy projekt? Wyjaśniamy.
Import z problemami

Tesla Cybertruck wygląda, jakby uciekła z planu filmu science fiction. Aż trudno uwierzyć, że tego typu samochód normalnie jeździ po ulicach w Stanach Zjednoczonych. A co z europejskimi drogami? Czy jeśli ktoś chciałby sprowadzić ten model do Polski, może to zrobić? Jakie problemy go czekają i czy to zadanie w stylu mission impossible? Spytałem o to specjalistów.

Akumulatorowe jednoślady

Od kilku lat obserwujemy intensywny rozwój elektrycznej mikromobilności – mowa o hulajnogach na wynajem, które zdominowały krajobraz wielu polskich miast. Bateryjne jednoślady stanowią alternatywę dla komunikacji miejskiej i transportu samochodowego dla wielu osób, zwłaszcza młodych. Wypełniają również białe plamy na komunikacyjnych mapach miast. Przyjrzeliśmy się rynkowi hulajnóg elektrycznych w Polsce, sprawdziliśmy jak wyglądają cenniki, dowiedzieliśmy się za co płacimy i jak korzysta się z tego komunikacyjnego udogodnienia.

Elektryczna nowość od Volkswagena

Volkswagen ID.7 to samochód, który z jednej strony ma zagrozić „utytułowanym” rywalom, a z drugiej - przekonać użytkowników modeli spalinowych, by przesiedli się na auto elektryczne. Jak jeździ i jakie są jego zalety i wady? Sprawdziliśmy.

Infrastruktura H2

Rozwój infrastruktury tankowania wodoru to nie tylko kwestia technologiczna, ale także kluczowy element transformacji sektora transportowego w kierunku zrównoważonej mobilności. Wraz ze wzrostem zainteresowania wodorem jako alternatywnym źródłem energii zwiększa się także potrzeba budowy odpowiedniej sieci stacji tankowania H2. Jak kształtuje się perspektywa jej dostępności w Polsce? Przekonajcie się w poniższym artykule.