Home Pojazdy Jednoślady Lancia wprowadza na rynek cztery modele elektrycznych jednośladów

Lancia wprowadza na rynek cztery modele elektrycznych jednośladów

Lancia wprowadza na rynek cztery modele elektrycznych jednośladów

Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Marka Lancia wraz z marką Platum, licencjobiorcą i partnerem handlowym, zaprezentowała cztery rowery elektryczne w celu zaoferowania kompletnego rozwiązania zapewniającego zrównoważoną mobilność miejską. Jednoślady Platum z logo Lancia są dostępne zarówno w wersji damskiej i męskiej na rynkach: Włoch, Francji, Węgier, Polski i Belgii.

Włoski charakter

Współpraca marki Lancia z włoską firmą Platum, liderem w dziedzinie badań i rozwoju mobilności elektrycznej, zaowocowała stworzeniem czterech różnych modeli rowerów, z których każdy jest idealnym przykładem związku dwóch marek dzielących te same wartości: włoski charakter, elegancję, troskę o zrównoważony rozwój, dbałość o szczegóły i zawsze nowoczesny styl.

W bagażniku Ypsilona

Niekwestionowany lider segmentu B we Włoszech i drugi najlepiej sprzedający się na tym rynku samochód, Lancia Ypsilon doczekała się już czterech generacji modelu i może poszczycić się ponad 3 milionami sprzedanych egzemplarzy i 36 seriami specjalnymi. Lancia Ypsilon to ulubiony samochód miejski segmentu B włoskich kobiet, który dzięki swojemu silnikowi hybrydowemu, umożliwia poruszanie się po centrach miast w ramach zrównoważonej mobilności. W jego bagażniku zmieści się jeden z nowych e-rowerów Platum sygnowanych logo marki Lancia.

Cztery rowery elektryczne wyposażone są w dźwignię hamulca z czujnikiem odcięcia on/off poprawiającym działanie układu hamulcowego. Główne funkcje, takie jak uruchomienie, włączenie świateł i wybór pomiędzy trzema poziomami wspomagania, są zarządzane za pomocą wodoodpornego wyświetlacza LED.

Do 70 km zasięgu

Lancia Ypsilon Brio to składany e-bike przeznaczony dla osób poszukujących lekkiego i zwinnego środka transportu do poruszania się po mieście. Składana aluminiowa rama i zmniejszony rozmiar kół (20″x 2,125″) umożliwiają przewożenie roweru elektrycznego zarówno transportem publicznym, jak i prywatnym. Bezszczotkowy silnik tylny Bafang o mocy 250W oraz bateria 36V 7.8Ah 281Wh pozwalają pokonać do 60 km z maksymalną prędkością 25 km/h. Oferowany w standardzie pokrowiec chroni rower podczas transportu.

Incanto i Estro wyposażone są w silnik Bafang o mocy 250W/36V oraz baterię 36V 10.4Ah 374Wh, umożliwiające pokonanie do 70 km na jednym ładowaniu. Duże koła, odpowiednio w rozmiarach 26” x 1,75” i 700 x 38c zapewniają stabilność i zwinność, a zawieszenie zamontowane na przednim sztywnym widelcu rowerowym amortyzuje nierówności drogi, oferując większy komfort jazdy. 7-biegowa przekładnia SHIMANO zapewnia również optymalne prowadzenie e-bike’a i łatwą jazdę.

Lancia Genio to trekkingowy rower elektryczny zaprojektowany do poruszania się w mieście oraz na szlaku, dzięki szerszym kołom (27,5″ x 2,1), które nadają się również do jazdy na krótkich odcinkach dróg szutrowych. Lancia Ypsilon Genio wyposażona jest w 7-biegową skrzynię biegów SHIMANO, silnik Bafang o mocy 250W/36V oraz baterię 36V 10,4Ah 374Wh, dzięki której można pokonać dystans do 70 km na jednym ładowaniu. Przedni widelec rowerowy jest amortyzowany dla większego komfortu podczas jazdy na nierównej nawierzchni.

Źródło: na podstawie Stellantis

Narzędzia
i kalkulatory