Home Pojazdy Osobowe Tesla Kolejne Superchagery w Polsce? Tak wynika z ankiety Tesli

Infrastruktura ładowania

Kolejne Superchagery w Polsce? Tak wynika z ankiety Tesli

Infrastruktura ładowania

Kolejne Superchagery w Polsce? Tak wynika z ankiety Tesli

Tesla jako jedyna stara się dostosować do potrzeb klinetów. Zgodnie z ankietami buduje stacje ładowania pojazdów elektrycznych. W najnowszym rankingu przodują polskie miasta.
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Polska przoduje w rankingu Tesli na miejsca, gdzie powinny powstać Superchargery. W TOP10 znalazły się Radomsko, Nowy Targ oraz Zielona Góra. Trzymajmy kciuki by ten stan się nie zmienił!

Radomsko, Nowy Targ oraz Zielona Góra mogą być kolejnymi miejscami, gdzie powstaną Superchargery od Tesli. Tak wynika z przeprowadzanej przez Teslę ankiety. W TOP10 znalazły się jeszcze Ostrów Mazowiecka, a tuż za pierwszą dziesiątką pojawiły się Kielce oraz Legnica.

Bez wątpienia zaangażowanie Polaków może być zaskoczeniem. Jednak biorąc pod uwagę, że ponad 10 procent krajowego taboru samochodów elektrycznych (ponad 2300 rejestracji) pochodzi od amerykańskiego producenta, nie dziwi chęć posiadania rozbudowanej infrastruktury ładowania, zwłaszcza że w najbliższym czasie może dojść do premiery odświeżonej Tesli Model 3. Zgodnie z doniesieniami projekt Highland będzie wyróżniał się zmienioną sylwetką oraz co ważniejsze ma mieć baterię 66 kWh (jako jedną z opcji) zbudowaną w oparciu o ogniwa LMFP (litowo-żelazowo-fosforanowe z domieszką manganu, M) dostarczane przez CATL.

REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory