Artykuł opublikowany w:

Home Magazyn Klubowicze kwestowali w czterech miastach

EV Klub zagrał w Wielkiej Orkiestrze

Klubowicze kwestowali w czterech miastach

EV Klub zagrał w Wielkiej Orkiestrze

Klubowicze kwestowali w czterech miastach

Darczyńcy na rzecz Orkiestry, mieli okazję przejechać się samochodami elektrycznymi należącymi do Klubowiczów. Największe zainteresowanie wzbudzały oczywiście …Tesle.
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

W niedzielę 29 stycznia 2023 r. odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra zagrała dla wszystkich – zarówno dla małych, jak i dużych. „Chcemy wygrać z sepsą!” – to hasło tegorocznej zbiórki. Największa fundacja użytkowników samochodów elektrycznych, czyli EV Klub Polska również zaangażowała się w to wydarzenie. Klubowicze zebrali ponad 3 tys. zł i dołożyli swoją cegiełkę w walce z sepsą. W ramach akcji można było np. przejechać się różnymi „elektrykami”, a także zobaczyć pokaz świateł Tesla Light Show! Orkiestra pod batutą Jerzego Owsiaka „wygrała” w tym roku imponującą kwotę ok. 225 mln zł!

Członkowie klubu w niedzielny poranek spotkali się w kilku miastach Polski jednocześnie, by wspólnie zagrać z WOŚP. Miasta, w których można było spotkać Klubowiczów to: Piotrków Trybunalski, Katowice, Kraków i Kołobrzeg. Użytkownicy aut elektrycznych oferowali swoje EV jako możliwość przejechania się elektrykiem po mieście. Po przekazaniu datku do puszki, ofiarodawca mógł wybrać jeden z kilku samochodów elektrycznych, którym chciał się przejechać. Do wyboru, w zależności od miasta było kilka samochodów. Największy wybór mieli mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego. Na spotkanie przyjechało aż 11 samochodów elektrycznych. Były to m.in. Tesla Model X, Model 3 i Model Y, Mercedes EQC, Skoda ENYAQ iV, Audi e-tron Sportback, Nissan Ariya, Ford Mustang Mach-E, Kia e-Niro, czy Dacia Spring. W Katowicach dodatkowo można było przejechać się Hyundaiem IONIQ5, Volkswagenem ID.3 oraz Teslami Model Y i 3.

Orkiestra wpisana na stałe

– W tym roku EV Klub Polska zaangażował się w WOŚP po raz pierwszy, ponieważ jako użytkownicy samochodów elektrycznych również chcemy dołożyć swoją cegiełkę do tej szlachetnej inicjatywy. W niedzielę klubowicze w wielu miastach Polski stali się wolontariuszami i zbierali pieniądze na szczytny cel. Akcja zakończyła się sukcesem i jestem przekonany, że wpisała się na stałe do naszego klubowego kalendarza – mówi Łukasz Lewandowski, koordynator EV Klub Polska.

 kolei w Kołobrzegu członkowie EV Klub Polska spotkali się o godz. 20:00, by wspólnie zapalić „światełko do nieba”. Trzech użytkowników Tesli miało uruchomiło o tej godzinie pokaz świateł Tesla Light Show, który został przygotowany przez jednego z klubowiczów (dziękujemy Paweł) do hymnu Wielkiej Orkiestry.

Trzeba przyznać, że zaangażowanie klubowiczów przełożyło się na duży sukces. Dziesiątki osób przejechały się różnymi samochodami elektrycznymi, a wolontariusze łącznie zebrali ponad 3000 zł. Fundacja EV Klub Polska deklaruje, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już na stałe wpisze się w klubowy kalendarz.

Wielotorowe działanie

Fundacja EV Klub Polska od dwóch lat wspiera użytkowników samochodów elektrycznych. W ciągu tego okresu Fundacji udało się zintegrować niemal 5 tysięcy elektromobilnych kierowców, zorganizować m.in. 3 zloty, blisko 100 spotkań #MonthlyMeetUp przy ładowarkach w całej Polsce i współorganizować duży event EV Experience, którego kolejna edycja będzie w tym roku organizowana, podobnie jak w roku ubiegłym na Torze Modlin w dniach 26-27 maja 2023r.. Dzięki staraniom Klubu kierowcy EV zostali zwolnieni z opłat za przejazd autostradami, uruchomiono też Centrum pomocy, gdzie każdy Klubowicz (ale nie tylko oczywiście!), który potrzebuje porady lub informacji, może skontaktować się z Klubem i uzyskać wsparcie.

Pod patronatem Klubu wydano też szereg raportów, a przedstawiciele Klubu zajmowali stanowiska w najważniejszych kwestiach związanych z elektromobilnością i rozwojem tego sektora w naszym kraju. Fundacja EV Klub Polska realizowała również szereg badań i projektów edukacyjnych. Ostatnio, uruchomiona została aplikacja mobilna, oferująca klubowiczom liczne korzyści. Bezpłatną aplikację można pobrać ze strony www.evklub.pl  na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

Narzędzia
i kalkulatory