Home Pojazdy Osobowe KIA Kia aktualizuje oprogramowanie

EV6 z szybszym ładowaniem w zimie

Kia aktualizuje oprogramowanie

EV6 z szybszym ładowaniem w zimie

Kia aktualizuje oprogramowanie

Aktualizacja skróci czas na uzupełnienie baterii nawet o połowę
Fot. Kia
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Producent poinformował, że nabywcy Kia EV6, którzy jako jedni z pierwszych odebrali elektrycznego crossovera (rocznik 2022), mogą teraz zaktualizować oprogramowanie samochodu, aby umożliwić szybsze ładowanie akumulatora w chłodniejszych warunkach. Firma przypomniała, że funkcja przygotowania akumulatora do ładowania w takiej sytuacji jest standardowym wyposażeniem EV6 z roku modelowego 2023, nowego EV6 GT oraz nowego Niro EV. Kia nie podała kosztów aktualizacji oprogramowania ubiegłorocznych modeli EV6.

Krócej o 50%

Przy optymalnych warunkach akumulator EV6 można naładować od 10% do 80% w zaledwie 18 minut, pod warunkiem ultraszybkiego ładowania prądem o napięciu 800 V. Takie ładowanie zapewnia platforma Electric-Global Modular (E-GMP). Przy temperaturze otoczenia wynoszącej 5 st. Celsjusza takie ładowanie w EV6 z roku modelowego 2022 bez funkcji przygotowania akumulatora może zająć już około 35 minut. Aktualizacja oprogramowania zapewnia szybkie osiągnięcie optymalnej temperatury pracy akumulatora i skrócenie czasu ładowania o nawet o 50%.

Satelita potrzebny do automatycznego podgrzania

Aktualizacja obejmuje również system nawigacji satelitarnej, co jest konieczne do tego, aby funkcja przygotowania akumulatora EV6 automatycznie podgrzewała go, gdy jako miejsce docelowe kierowca ustawi szybką ładowarkę. Proces przygotowania akumulatora do ładowania uruchamia się, jeśli jego temperatura spadnie poniżej 21 stopni Celsjusza, a stan naładowania wynosi 24% lub więcej. Proces przygotowania wyłącza się automatycznie, gdy akumulator osiągnie optymalną temperaturę pracy. Dzięki nowej funkcji proces ładowania jest znacznie szybszy.

Intuicyjna funkcja

EV6 zdobyło nagrody i uznanie za imponującą wydajność ultraszybkiego ładowania, rzeczywisty zasięg do 528 km (WLTP) oraz wiodącą w swojej klasie przestrzeń i nowatorskie technologie. Nieustannie poszukujemy sposobów ulepszania naszych produktów, a dzięki nowej aktualizacji, która ma wpływ na przygotowanie akumulatora do ładowania każdy z dotychczasowych nabywców EV6 oraz nowi mogą cieszyć się z jeszcze krótszego czasu ładowania w chłodne dni. Ta prosta i intuicyjna w użyciu funkcja sprawi, że kierowcy będą spędzać mniej czasu na ładowaniu, a więcej na cieszeniu się podróżą – powiedział Alexandre Papapetropoulos, Dyrektor ds. produktu i cen w Kia Europe.

REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory