Home EV Klub Polska Już w sobotę największe elektromobilne wydarzenie roku

EV Experience 2023

Już w sobotę największe elektromobilne wydarzenie roku

EV Experience 2023

Już w sobotę największe elektromobilne wydarzenie roku

Samochody zasilane energią elektryczną mają zdecydowanie większy potencjał do driftu
Fot. Własne
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

27 maja w ramach EV Experience rozpocznie się największy w Polsce, otwarty dla publiczności test samochodów elektrycznych. Organizatorzy wydarzenia – PSPA oraz Fundacja EV Klub Polska – zgromadzą w jednym miejscu (podwarszawski Tor Modlin) ponad 70 w pełni elektrycznych pojazdów. Zorganizowano również strefy mikromobilności, e-CARGO, tor off-road’owy, jak również szkolenia z bezpiecznej jazdy w ramach Driving Academy. Zwieńczeniem wydarzenia będzie największy zlot samochodów elektrycznych w Polsce oraz wyścigi użytkowników „elektryków” w ramach EV Klub Polska Cup.

W ubiegłorocznej edycji EV Experience wzięło udział ponad 2 tysiące osób, które 34 pojazdami w 2 dni zrealizowały 1,5 tys. przejazdów, pokonując tym samym ponad 5,5 tysiąca kilometrów. W ramach drugiej edycji wydarzenia organizatorzy zaplanowali dla odwiedzających jeszcze więcej jazd testowych oraz dodatkowych atrakcji.

2000 jazd próbnych samochodami elektrycznymi

EV Experience pozwala doświadczyć elektromobilności w praktyce. To bardzo istotne pod kątem przekonywania Polaków do samochodów elektrycznych. Dlatego postanowiliśmy po raz drugi zorganizować to unikalne wydarzenie, podczas którego zaoferujemy pięć torów testowych. To właśnie na nich w ciągu dwóch dni zrealizowanych zostanie ponad 2000 jazd próbnych – powiedział Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

Możliwości usportowionych samochodów elektrycznych będzie można sprawdzić na Torze 1. Ma on 1,2 kilometra długości i 22 zakręty. Z kolei cześć treningowa – licząca 2,4 kilometra długości – obejmuje 6 modułów szkoleniowych, 4 płyty poślizgowe oraz kurtyny wodne o wysokości 2,5 metra, co pozwoli sprawdzić kierowcom ich umiejętności w trudnych warunkach drogowych. Natomiast na torze off-road’owym nie zabraknie podjazdów, trawersów i zjazdów, które będą poligonem doświadczalnym dla zeroemisyjnych pojazdów terenowych.

Elektryczne pojazdy ostatniej mili

Możliwość testowania samochodów będzie tylko jedną z wielu atrakcji dostępnych podczas EV Experience. Na miejscu nie zabraknie też sekcji poświęconej mikromobilności, gdzie będzie można testować elektryczne hulajnogi, skutery czy motocykle. Z kolei strefa e-CARGO to idealne miejsce do zweryfikowania wiedzy na temat użytkowania elektromobilnych samochodów dostawczych. Jest to istotne zwłaszcza z perspektywy firm, które są główną siłą nabywczą e-pojazdów z kategorii N1 w Polsce. Dodatkowo w części EXPO zainteresowani będą mogli dowiedzieć się więcej na temat infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych.

Ważna infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych

Rozwój elektromobilności zależy od infrastruktury. Eleport intensywnie się rozwija i dziś w Europie dysponujemy już ponad 300 własnymi punktami ładowania. Podczas EV Experience, wydarzenia promującego elektromobilność i niezbędnego w Polsce, pokażemy nasze rozwiązania i porozmawiamy z każdym zainteresowanym w kontekście budowy i rozbudowy infrastruktury ładowania – podkreślił Janusz Grądzki, CEO firmy Eleport.

Drugiego dnia (27.05) EV Experience odwiedzający wydarzenie będą mogli obejrzeć pokazy zorganizowane w ramach EV Show. Podczas półgodzinnej sesji na torze 1 doświadczeni kierowcy wyścigowi udowodnią, że samochody zasilane energią elektryczną mają zdecydowanie większy potencjał do jazdy bokiem (driftu) niż samochody o napędzie konwencjonalnym. Z kolei w sekcji treningowej odbędą się pokazy na płycie poślizgowej wyposażonej w szarpaki.

Zwieńczeniem dwudniowego wydarzenia będzie czwarty IV Zlot EV Klub Polska, największej w kraju społeczności użytkowników EV, która liczy już ponad 5 000 osób oraz wyścigi w ramach EV Klub Polska Cup.  Chętni, którzy zgłoszą chęć wzięcia udziału w rywalizacji, będą mogli spróbować swych sił w tak zwanej „czasówce”. Zwycięzcą zostanie kierowca, który uzyska najlepszy czas przejazdu jednego okrążenia.  

Elektryczne wyścigi

– EV Experience to świetna okazja dla przyszłych i obecnych użytkowników samochodów elektrycznych do zapoznania się i przejechania wieloma różnymi modelami EV. Dodatkowo organizujemy wyścig, w którym nasi klubowicze będą mieli niepowtarzalną okazję sprawdzenia zarówno swoich pojazdów jak i własnych umiejętności na torze wyścigowym – powiedział Łukasz Lewandowski, Prezes EV Klub Polska.

By wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu wystarczy wejść na stronę www.evexp.pl i zakupić bilet wstępu. Cena za dzień otwarty to 39 zł (dzieci do lat 16 mają wstęp bezpłatny). Bilet upoważnia do wejścia na teren EV Experience i udziału w pikniku motoryzacyjnym, jazdach testowych (zapisy w systemie kolejkowym na miejscu wydarzenia), dostępu do wszystkich stref (EXPO, e-CARGO, Mikromobilności), korzystania ze wszystkich atrakcji czy udziału w szkoleniach edukacyjnych.

EV Experience odbędzie się w dniach 26-27 maja 2023 roku na Torze Modlin – zlokalizowanym w Nowym Dworze Mazowieckim (ok. 40 km od Warszawy). Dzień pierwszy przeznaczony jest dla biznesu (26.05). Drugi dzień wydarzenia (27.05) będzie otwarty dla każdego zainteresowanego elektromobilnością. To właśnie wtedy zorganizowany zostanie czwarty zlot EV Klub Polska, który zgromadzi setki pojazdów elektrycznych.

Najważniejsze informacje o drugiej edycji EV Experience można na bieżąco śledzić na oficjalnych profilach EV Klubu Polska oraz PSPA (Facebook, Instagram, Twitter i LinkedIn), jak też na dedykowanej stronie internetowej: evexp.pl.

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) to największa w Polsce organizacja branżowa, zajmującą się kreowaniem rynku zrównoważonego transportu. Organizacja zrzesza ponad 200 przedsiębiorstw z całego łańcucha wartości w elektromobilności. PSPA jest częścią The European Association for Electromobility (AVERE), największej organizacji zajmującej się rozwojem tego rynku w Europie. 

EV Klub Polska to pierwszy w Polsce klub właścicieli i użytkowników pojazdów elektrycznych, którego celem jest integracja, pomoc oraz realne wsparcie obecnych i przyszłych kierowców samochodów elektrycznych. Klub zabiega o kształtowanie jak najlepszego otoczenia prawnego i gospodarczego dla użytkowania pojazdów zeroemisyjnych. EV Klub Polska jest jednym z współzałożycieli Global EV Drivers Alliance, organizacji zrzeszającej kluby użytkowników samochodów elektrycznych z całego świata.

Visa to jeden ze światowych liderów płatności cyfrowych, ułatwiający transakcje płatnicze między konsumentami, sprzedawcami, instytucjami finansowymi i podmiotami rządowymi w ponad 200 krajach i terytoriach. Misją firmy jest łączenie świata poprzez najbardziej innowacyjną, wygodną, niezawodną i bezpieczną sieć płatności, umożliwiającą rozwój osób, firm i gospodarek.

Źródło: PSPA, EV Klub Polska
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory