Home Sport&Lifestyle Jürgen Klopp wspiera elektryczne rajdy Opla

Legenda motywuje młode talenty

Jürgen Klopp wspiera elektryczne rajdy Opla

Legenda motywuje młode talenty

Jürgen Klopp wspiera elektryczne rajdy Opla

Klopp jest od ponad dekady ambasadorem marki Opel
Fot. Stellantis
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

ADAC Opel Electric Rally Cup, pierwszy na świecie jednomarkowy rajdowy puchar samochodów elektrycznych, wkracza w tym roku w swój trzeci sezon – z Oplem Corsą Rally Electric. Zaplecze profesjonalnych wyścigów stanową młode talenty, m.in. uczestnicy tegorocznego rajdowego pucharu samochodów elektrycznych ADAC Opel Electric Rally Cup “powered by GSe”. Mowę motywacyjną wygłosił dla nich Jürgen Klopp – jeden z najwybitniejszych trenerów piłkarskich, który od 11 lat jest ambasadorem Opla (Grupa Stellantis).

Jürgen Klopp to jeden z najbardziej szanowanych menedżerów piłkarskich na świecie. Jego pasją jest elektromobilność, i słusznie, ponieważ samochody elektryczne zapewniają sportowe przyspieszenie i osiągi. Klopp reklamował elektrycznego Opla Corsę, gdy wprowadzaliśmy go na rynek, więc tym bardziej wspiera pierwszy w historii jednomarkowy rajdowy puchar samochodów elektrycznych – ADAC Opel Electric Rally Cup – „powered by GSe – powiedziała Rebecca Reinermann, wiceprezes ds. marketingu marek Opel i Vauxhall.

Film dostępny po linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=iqpsgXGe7FI

W krótkim wideo, 55-letni Klopp podkreśla, że w ADAC Opel Electric Rally Cup chodzi o coś więcej niż tylko wygrywanie. „To jest rewolucja! Rewolucja w sportach motorowych. To pierwszy na świecie jednomarkowy rajdowy puchar samochodów elektrycznych. Jeśli to jest możliwe, to absolutnie wszystko jest możliwe! Bądź odważny i pokaż światu przyszłość sportów motorowych” – to „elektryzujące” wskazówki, które menedżer Liverpoolu daje swojemu „nowemu” zespołowi zanim ten rozpocznie rywalizację.

Warto przypomnieć, że Jürgen Klopp jest zdobywcą mistrzostwa Niemiec i Pucharu Niemiec z Borussią Dortmund w 2012 roku, a także zwycięzcą Ligi Mistrzów UEFA w 2019 roku z Liverpoolem, po którym poprowadził „The Reds” do tytułu Mistrza Premier League w 2020 roku.

Źródło: Stellantis
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory