Home Pojazdy Dostawcze Volkswagen Hiszpańskie testy w ostatniej fazie

Długodystansowy ID.7

Hiszpańskie testy w ostatniej fazie

Długodystansowy ID.7

Hiszpańskie testy w ostatniej fazie

Zakamuflowane egzemplarze ID.7 przechodzą jeszcze ostatnie testy w okolicach Alicante w Hiszpanii
Fot. Volkswagen
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Światowa premiera elektrycznego (BEV), flagowego modelu rodziny ID.7 została zapowiedziana na 17 kwietnia. Volkswagen poinformował, że testy modelu weszły właśnie w ostatnią fazę. Auto zaprojektowane do jazdy na długich dystansach (700 km zasięgu, moc ładowania do 200 kW), wzmocni ofertę marki w klasie wyższej średniej w Europie, Chinach i Ameryce Północnej. ID.7 pojawi się na rynku pod koniec 2023 roku. Producent planuje do 2030 roku zwiększyć udział modeli elektrycznych w swojej sprzedaży w Europie do 80%.

 – W modelu ID.7 w jeszcze większym stopniu wykorzystaliśmy potencjał platformy MEB. Zastosowaliśmy także nowy, mocniejszy i bardziej wydajny silnik elektryczny. Ponadto dopracowaliśmy zawieszenie, dzięki czemu mogliśmy jeszcze bardziej zwiększyć komfort jazdy. Połączenie doskonałego układu napędowego, komfortowego układu jezdnego i dużego zasięgu sprawia, że ID.7 jest idealną limuzyną na dalekie podróże – powiedział Kai Grünitz, członek zarządu Volkswagena, odpowiedzialny za rozwój.

Lepsze osiągi i wyższa wydajność dzięki nowo opracowanemu silnikowi elektrycznemu. ID.7 jest pierwszym modelem opartym na platformie MEB, w którym wykorzystano nowy, wydajny napęd. To najmocniejszy i dysponujący najwyższym momentem obrotowym silnik elektryczny w rodzinie ID. Nosi on oznaczenie APP550 i został opracowany przez Volkswagen Group Components w Kassel i tam też jest produkowany.

Układ napędowy został zoptymalizowany przede wszystkim pod względem zużycia energii: w zależności od wielkości akumulatora prognozowany jest zasięg WLTP do 700 kilometrów i moc ładowania do 200 kW.

Opcjonalne adaptacyjne zawieszenie DCC i menedżer dynamiki jazdy zostały znacząco ulepszone. Wybór trybu jazdy pozwala dopasować pracę podwozia do indywidualnych upodobań – od komfortowego po zawieszenie o sportowym charakterze. Wraz z nowym, progresywnym układem kierowniczym systemy te zapewniają bardzo dobre właściwości jezdne i maksymalną stabilność. Technologie te były gruntownie sprawdzane podczas testów w Hiszpanii.

Źródło: Volkswagen
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory