Home Biznes Habu uzupełni portfolio

Green Cell

Habu uzupełni portfolio

Green Cell

Habu uzupełni portfolio

Prezes Ochyński nie wyklucza, że docelowo Habu mogłaby trafić jako część ekosystemu znanych marek samochodów
Fot. Green Cell
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Green Cell liczy na przekroczenie 300 mln zł przychodów w tym roku. Liczy też, że w 2024 r. spółka osiągnie sprzedaż swojej mobilnej ładowarki do samochodów elektrycznych Habu na poziomie 1% prognozowanej sprzedaży “elektryków”. Firma ma zakontraktowane moce na produkcję do 2 tys. ładowarek Habu miesięcznie. Dostawy nowej ładowarki, której produkcja odbywa się w Chinach ruszą na przełomie marca i kwietnia.

W ubiegłym roku wypracowaliśmy ok. 270 mln zł, w tym roku chcemy zrobić ponad 300 mln zł. To ważny rok dla nas. Obok dotychczasowego portfolio ładowarek i power banków, wprowadzamy pierwszy własny produkt w zakresie elektromobilności – przenośną ładowarkę samochodów elektrycznych Habu. Liczymy, że w 2024 osiągniemy sprzedaż sztuk na poziomie 1% prognozowanej sprzedaży elektryków – powiedział Paweł Ochyński, prezes zarządu GreenCell.

Habu ma rozmiar poręcznego kabla, a jego maksymalna moc wynosi 11 kW. Pozwala na zastąpienie wallboxa i osobnej ładowarki jednym urządzeniem, wyposażonym w szereg funkcji usprawniających ładowanie praktycznie każdego modelu “elektryków”, jak m.in. aplikacja mobilna.

Zamówienia już można składać. Dostawy Habu ruszą na przełomie marca i kwietnia. Będziemy sprzedawać przez partnerów dystrybucyjnych i własne kanały e-commerce jak greencell.global. Środki finansowe zabudżetowane na promocję w tych kanałach to 3-5% sprzedaży. Nie wykluczam także, że docelowo nasza ładowarka mogłaby trafić jako część ekosystemu znanych marek samochodów elektrycznych. Wielkie marki nie specjalizują się w akcesoriach, ale dołączają je do swojej oferty. Były wstępne rozmowy na ten temat w trakcie rozwoju produktu. Teraz mamy rozwiązanie gotowe, przetestowane, certyfikowane i podlegające zgłoszeniom patentowym – dodał prezes Green Cell.

Według jego słów, spółka nie wyklucza rundy finansowania w tym roku.

Elektromobilność to gorący temat wśród VC, ale wrócimy też z analizą oferty bankowej. Mamy roadmapę na kolejne rozwiązania w zakresie elektromobilności. Niemniej jednak, zarówno w zakresie finansowania rozwoju, jak i rozbudowy portfolio najpierw chcemy pokazać komercjalizację Habu – wskazał Ochyński.

Dodał, że spółka ma zakontraktowane moce na produkcję do 2 tys. ładowarek Habu miesięcznie w zależności od popytu. Produkcja odbywa się w Chinach, ale plany Green Cell uwzględniają rozwój produkcji bliżej geograficznie, w tym alternatywnych producentów, najlepiej w Polsce- podsumował prezes spółki.

Green Cell to polska spółka technologiczna, której portfolio obejmuje produkty przeznaczone do ładowania i akumulowania energii elektrycznej.

Źródło: (ISBnews/ISBtech)

Narzędzia
i kalkulatory