Home Infrastruktura Operatorzy E.ON Globalworth razem z E.ON Polska

Globalworth posiada portfel aktywów o wartości 3,1 mld euro

Globalworth razem z E.ON Polska

Globalworth posiada portfel aktywów o wartości 3,1 mld euro

Globalworth razem z E.ON Polska

E.ON inwestuje w nowy standard dla mikromobilności w segmencie biurowym
Fot. E.ON
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

E.ON Polska we współpracy z Globalworth, właścicielem i zarządcą największego portfolio nieruchomości biurowych w Europie Środkowo-Wschodniej, wyznaczają nowy standard dla mikromobilności w segmencie biurowym. Pracownicy i goście odwiedzający budynki Globalworth będą mogli bezpiecznie parkować i ładować swoje hulajnogi elektryczne. Jedenaście stacji ładowania dla jednośladów na prąd zostało już zainstalowanych w największych ośrodkach biznesowych Polski. Kolejne trzy zostaną uruchomione latem.

Globalworth jest czołowym inwestorem sektora biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej, dzięki wiodącej pozycji w Polsce i Rumunii. Projekt eFeeder prowadzony wraz z E.ON (dawniej innogy), zakłada budowanie stacji ładowania hulajnóg i rowerów elektrycznych, będących jednocześnie parkingiem dla tych pojazdów.
 
eFeeder ma na celu stworzenie bezpiecznych miejsc do ładowania mikromobilności przy zachowaniu ładu przestrzennego i ograniczenia chaosu infrastrukturalnego – mówi Jerzy Nowak, prowadzący projekty z obszaru eMobility w E.ON Polska. – Naszą ideę staramy się realizować we współpracy z partnerami. Wspólnie z Globalworth docelowo zainstalujemy łącznie 14 nowych stacji ładowania na mapie Polski w różnego rodzaju obiektach, takich, jak biurowce i obiekty wielofunkcyjne.
 
E.ON i Globalworth do tej pory zainstalowały jedenaście stacji przed budynkami i kompleksami wielofunkcyjnymi i biurowymi, m.in. przy: A4 Business Park, Silesia Star i Supersam w Katowicach, Green Horizon w Łodzi, Quattro Business Park w Krakowie, Tryton Business House w Gdańsku, Retro Office House, West Gate i West Link we Wrocławiu oraz Skylight i Lumen w Warszawie.
 
W Globalworth przywiązujemy dużą wagę do kwestii ochrony środowiska i promowania proekologicznych postaw. Stacje do ładowania hulajnóg i rowerów elektrycznych eFeeder to kolejny zielony krok jaki w ostatnim czasie postawiliśmy, po zainstalowaniu w naszych budynkach stacji do ładowania samochodów elektrycznych, podniesieniu certyfikacji BREEAM dla wszystkich naszych obiektów do poziomu Excellent bądź wyższego, a także przejściu w 100% na zielone źródła energii. Do pomocy w tym procesie dobieramy sobie najlepszych partnerów i liderów w swojej branży, dlatego cieszymy się, że możemy sfinalizować ten projekt wspólnie z firmą E.ON – mówi Piotr Zatorski, Senior Manager – Portfolio Projects w Globalworth Poland.

Źródło: E.ON
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory