Home Pojazdy Osobowe Stellantis Francuska gigafabryka akumulatorów do pojazdów elektrycznych ruszy w tym roku

Stellantis

Francuska gigafabryka akumulatorów do pojazdów elektrycznych ruszy w tym roku

Stellantis

Francuska gigafabryka akumulatorów do pojazdów elektrycznych ruszy w tym roku

Carlos Tavares podkreśla, że firma przyczynia się do europejskiej elektryfikacji
Fot. Stellantis
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Stellantis, TotalEnergies i Mercedes-Benz, zainaugurowali gigafabrykę akumulatorów Automotive Cells Company (ACC) w Billy-Berclau Douvrin we Francji, w której produkcja ruszy jeszcze w tym roku. To pierwsza z trzech fabryk planowanych w Europie. Dzięki początkowej zdolności produkcyjnej wynoszącej 13 gigawatogodzin (GWh), która do 2030 r. wzrośnie do 40 GWh, zakład będzie produkował wydajne akumulatory litowo-jonowe.

Celem Stellantis jest osiągnięcie zdolności produkcyjnej na poziomie 250 GWh w Europie do 2030 r. Spółka pracuje nad zapewnieniem zdolności produkcyjnych na poziomie około 400 GWh do 2030 r. dzięki pięciu gigafabrykom zlokalizowanym w Europie i Ameryce Północnej oraz dodatkowym umowom na dostawy.

Stellantis elektryfikuje Europę

W 2020 r. opracowaliśmy program rozwoju akumulatorów do samochodów elektrycznych, aby przyspieszyć nasze działania w zakresie elektryfikacji mobilności. Realizując nasz plan strategiczny Dare Forward 2030 Stellantis aktywnie przyczynia się do przejścia Europy na elektryfikację dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom w postaci samochodów elektrycznych – powiedział Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis.

Firma oferuje obecnie 24 modele z napędem elektrycznym, a do końca 2024 roku liczba ta wzrośnie do 47. Celem motoryzacyjnego konglomeratu jest posiadanie do 2030 roku oferty ponad 75 pojazdów z napędem elektrycznym (BEV) oraz osiągnięcie globalnej rocznej sprzedaży w wysokości 5 milionów pojazdów elektrycznych.

Dare Forward 2030 zakłada osiągnięcie do 2030 roku 100% udziału samochodów osobowych z napędem elektrycznym w sprzedaży w Europie i 50% udziału samochodów osobowych i pick-upów z napędem elektrycznym w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Stellantis
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory