Home Pojazdy Osobowe Pięć “elektryków” na Europę

Plany Suzuki

Pięć “elektryków” na Europę

Plany Suzuki

Pięć “elektryków” na Europę

Na targach Auto Expo 2023 w Delhi zaprezentowano koncepcyjne, elektryczne Suzuki eVX
Fot. Suzuki
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Japoński koncern Suzuki przedstawił swoje plany na najbliższe lata. Firma w jeszcze w tym roku wprowadzi do swojej oferty pierwszego elektryka (auto zadebiutuje w Japonii). W Europie auta czysto elektryczne od Suzuki pojawią się w sprzedaży począwszy od roku 2024. Gama modeli będzie obejmować SUV-y i mini pojazdy osobowe (segmenty B). W sumie 5 modeli elektrycznych ma pojawić się na Starym Kontynencie do 2030 roku. Do końca dekady elektryki mają stanowić 80% sprzedaży firmy w Europie.

Suzuki na początku swojego oświadczenia podkreśliła, że: „dąży do osiągnięcia neutralności węglowej w Japonii i Europie do 2050 r., a w Indiach do 2070 r.”.

Będziemy nadal dążyć do osiągnięcia naszych celów neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla dla każdego regionu, w oparciu o nasz sposób myślenia, aby poszerzać możliwości wyboru naszych klientów i dostarczać produkty i usługi, które spełniają potrzeby każdego regionu – napisano w komunikacie.

W Japonii, już w 2023 roku koncern planuje wprowadzenie mini-pojazdów elektrycznych, kompaktowe SUV-y i mini-pojazdy osobowe. Docelowo pojawi się 6 modeli, które zostaną wprowadzone na rynek do roku 2030. Ponadto koncern opracuje nowe hybrydy dla pojazdów mini i kompaktowych.

W Europie pierwszy „czysty elektryk” pojawi się w przyszłym roku. Auta, które Suzuki chce wprowadzać w tej części świata będą obejmować m. in. SUV-y i segment B. Docelowo 5 modeli BEV zostanie wprowadzonych na rynek do 2030 roku.

Chcemy elastycznie reagować na przepisy dotyczące ochrony środowiska i potrzeby klientów w każdym kraju europejskim – zapewniają przedstawiciele Suzuki.

W Europie elektryki w 2030 roku mają stanowić 80% oferty, w Japonii ma to być 20%, w Indiach – 15%. Firma poinformowała ponadto, że w przyszłym roku zaprezentuje pierwszy elektryczny motocykl. Ma to być pojazd z kategorii „małych do średnich, wykorzystywany w codziennych obowiązkach”.

Źródło: globalsuzuki.com

Narzędzia
i kalkulatory