Artykuł opublikowany w:

Home Magazyn EV Klub Polska w 14 miastach

#MonthlyMeetUp

EV Klub Polska w 14 miastach

#MonthlyMeetUp

EV Klub Polska w 14 miastach

Spotkania klubowiczów EV Klub Polska w ramach #MonthlyMeetUp są doskonałą okazją do wymiany „elektromobilnych” myśli.
Przeczytasz w 4 min
Przeczytasz w 4 min

Za nami kolejne udane spotkanie z cyklu #MonthlyMeetUp. 5 marca 2023 r. członkowie EV Klub Polska spotkali się w 14 miastach w całej Polsce, gdzie mieli możliwość wymienić się swoimi doświadczeniami, poznać nowe modele EV, jak również sprawdzić swoje umiejętności na płycie poślizgowej, czy też zmierzyć się na torze kartingowym. W spotkaniach uczestniczyło ponad 100 modeli. Największą reprezentację miała Tesla. Największą ciekawość wzbudził jednak rzadki model Renault Fluence Z.E. z akumulatorem 22 kW.

W marcowym spotkaniu udział wzięło niemal 100 EV, wśród których nie zabrakło rynkowych nowości oraz kilku ciekawych, rzadziej spotykanych modeli.

Pod ładowarkami pojawiły się m.in. pierwsze odebrane przez właścicieli egzemplarze Nissana Ariya, nowa generacja KII e-Niro, Cupra Born czy też Toyota bZ4X (z kompletem kół ;).

Najwięcej zainteresowania i pytań wzbudziło natomiast mało znane Renault Fluence Z.E. czyli produkowane w latach 2011-2016 EV wyposażone w akumulator o pojemności ok. 22 kW, które co ciekawe były kompatybilne ze stacjami wymiany akumulatorów firmy Better Place.

Najpopularniejszą marką była niezmiennie Tesla (Model 3, Y oraz S). Oprócz aut amerykańskiego producenta na #MonthlyMeetUp spotkać można było również takie modele jak:

Nie tylko spotkania pod ładowarką

#MonthlyMeetUp nie muszą ograniczać się do spotkań na parkingach przy stacji ładowania. Największą kreatywnością wykazują się niewątpliwie klubowicze z Katowic, którzy w zeszłym miesiącu zorganizowali zawody na kręgielni natomiast w ostatnią niedzielę wybrali się do pobliskich Gliwic, aby spróbować swoich sił w jeździe bokiem za kierownicą CrazyCarts w akademii driftingu.

– Marcowe #MonthlyMeetUp Team Kato przeszło najśmielsze oczekiwania – mimo niesprzyjającej pogody, przybyło 20 osób, w tym kilka nowych twarzy (13 aut EV + 1 hybryda). Spotkanie rozpoczęło się tradycyjną zbiórką przy ładowarce GreenWay. O 18:40 wyruszyliśmy w efektownej kolumnie na tor Crazy Carts. Na torze doświadczyliśmy wszystkiego – spektakularnych wywrotek, epickich driftów i ataków śmiechu. Zwieńczeniami wieczoru była dekoracja zwycięzcy szalonej zabawy. A co czeka nas w kwietniu? Już wkrótce uchylimy rąbka tajemnicy! – #no_to_z_pradem

Ciekawy format mają również spotkania odbywające się w Poznaniu. Już od kilku miesięcy stałym punktem wielkopolskiego #MonthlyMeetUp-u jest wizyta w autodromie należącym do Skoda Auto Szkoła. Klubowicze mają możliwość sprawdzić swoje umiejętności na specjalnym torze wyposażonym w szarpaki i płytę poślizgową.

– „Poznań miasto doznań” – to hasło od jakiegoś czasu zaczęło obowiązywać również przy okazji spotkań #MonthlyMeetup. A doznania z jazdy samochodem zazwyczaj zostają z nami najdłużej, kiedy testujemy je w ekstremalny sposób – a że Poznań posiada jedno z najnowszych miejsc w Polsce to z miesiąca na miesiąc ilość osób chętnych na spotkania w Poznaniu zwiększa się wykładniczo. Na torze Autodrom Poznań mieliśmy okazję pokazać uczestnikom EV KLUB POLSKA jak powinni zachować się w niebezpiecznych sytuacjach.

Trenerzy Skoda Auto Szkoła przygotowali kilka zadań na torze a uczestnicy dzielnie próbowali je wykonywać. Hamowanie na macie poślizgowej w wyznaczonym miejscu czy wyjście z poślizgu po wjeździe na szarpak. W styczniu frekwencja na torze wzrosła do 14 samochodów co było chyba rekordem na pewno w Poznaniu a nie wiem czy nie w Polsce. Marzec to 9 aut na torze i wspólne rozmowy po jazdach, wymiana doświadczeń i kupa śmiechu.

Audi, Opel, Kia, Skoda, Tesla to marki, które uczestniczyły w marcowym spocie.

Powiem szczerze, że widać po naszych spotkaniach, że umiejętności uczestników, którzy pojawiają się regularnie są coraz wyższe i coraz lepiej radzą sobie w trudnych sytuacjach. Jeżeli tak dalej pójdzie to właściciele elektryków, w Poznaniu którzy bywają na #MonthlyMeetup będą jednymi z najbezpieczniejszych kierowców w Polsce.

Czekamy teraz na cieplejsze dni a wtedy może jakiś grill, hulajnogi, rowery elektryczne.

Ps. Planujemy z Łukaszem Lewandowskim z EV Klub Polska zrobić całodniowe szkolenie na torze dla klubowiczów, na które będzie można się zapisać, ilość miejsce będzie ograniczona. szczegóły podamy już wkrótce”.

 – Z elektrycznym pozdrowieniem Ekipa Autodorom Poznań.

Spotkania w Krakowie odbywają się natomiast w siedzibie partnera klubu – GO+EAuto, gdzie do dyspozycji uczestników oprócz dwóch szybkich stacji ładowania jest możliwość napicia się gorącej herbaty lub kawy, zjedzenia czegoś słodkiego oraz odwiedzenia showroomu, w którym znajdują się wyjątkowe zabytkowe pojazdy.

#MonthlyMeetUp EV Klub Polska odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 18 w wielu miastach jednocześnie. Spotkania mają na celu integrowanie społeczności użytkowników EV należących do Klubu oraz szeroko pojętą edukację. Nasi klubowicze rozmawiają bowiem i dzielą się doświadczeniami z osobami zainteresowanymi elektromobilnością.

Partnerami spotkań są operatorzy usług ładowania – GreenWay Polska oraz GO+EAuto, którzy podczas spotkań oferuje, aż -50% rabatu na ładowanie w każdej lokalizacji, gdzie odbywa się #MonthlyMeetUp.

Jeśli chcielibyście wziąć udział w spotkaniu #MonthlyMeetUp w swoim mieście, a nie ma go jeszcze na naszej rozpisce, napiszcie do nas na adres biuro@evklub.pl lub na naszych mediach społecznościowych.

Autor: Piotr Ziółkowski, EV Klub Polska

Narzędzia
i kalkulatory