Energia z OZE
Otwarcie pierwszej stacji w Warszawie przy ul. Światowida rozpoczyna harmonogram wdrożeń kolejnych stacji ładowania aut elektrycznych na terenie całego kraju. Następne tego typu obiekty pojawią się, m.in. w Krośnie przy ul. Krakowskiej jeszcze w tym miesiącu oraz przy ul. Lewakowskiego na początku 2025 roku. W tym samym czasie planowane jest uruchomienie stacji w miejscowości Piechowice na Dolnym Śląsku. Kolejne punkty zostaną uruchomione do końca pierwszego kwartału 2025 r., m.in. w Stalowej Woli, Sieradzu, Nowej Soli i Jaśle. Każda stacja będzie zasilana energią pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych.
– Współpraca z Carrefour to dla Eleport szansa na dalszy rozwój infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych w Polsce. Dla środowiska to kolejny ważny krok w redukowaniu emisji CO2 i wspieraniu rozwoju transportu niskoemisyjnego – powiedział Paweł Doleciński, Dyrektor Sprzedaży w Eleport.
W ramach promocji w dniach 5-18 grudnia 2024 r., na ul. Światowida w Warszawie elektromobilni kierowcy, będą mogli naładować auta za darmo – zadeklarował operator.