Artykuł opublikowany w:

Home Magazyn Elektryzujące gadżety dla elektromobilnych

Prezentowy poradnik

Elektryzujące gadżety dla elektromobilnych

Prezentowy poradnik

Elektryzujące gadżety dla elektromobilnych

Przedświąteczny pośpiech może przyczynić się do nietrafionego prezentu. Norbert Cała podpowiada, co można podarować elektromobilnym w kilku przedziałach cenowych
Przeczytasz w 5 min
Przeczytasz w 5 min

O idealny prezent dla kierowcy samochodu elektrycznego, entuzjasty zeroemisyjnych technologii, wcale nie jest łatwo. Auto elektryczne już ma, konto na GreenWay’u i Orlenie też, a gadżetem potrafi być sam samochód. Na szczęście jest Norbert Cała, główny Geek, dziennikarz technologiczny i podcaster (techlove.pl), który podpowiada, co elektromobilny mógłby znaleźć pod choinką.

Norbert postanowił sprawdzić, jakie akcesoria są dostępne na rynku dla kierowców samochodów elektrycznych. Zestawienie 13 prezentów ułożył w podziale: 100-500, 500-1500, 1500-5000 i powyżej 5000 zł. Oczywiście nie są to propozycje przypisane tylko do świąt. Prezent to prezent – dobry na każdą okazję.  

100-500 zł

Bluza EV Klub Polska

W elektrycznym samochodzie, szczególnie jesienią i zimą nie jest łatwo. Wiadomo trzeba oszczędzać energię, ogrzewanie wyłączone. Przyda się wtedy ciepła bluza. No dobra żartuję z tym wyłącznym ogrzewaniem, ale ciepła buza przyda się zawsze. Szczególnie sygnowana przez EV Klub Polska.

LEGO Speed Champions 76898 Formula E Jaguar Racing

Samochody elektryczne zaczynają się przebijać do popkultury. Jeśli są już zestawy klocków lekko z elektrykami to możemy być pewni, że odwrotu już nie ma. W tym zestawie mamy dwa BEV, Formuła E Panasonic Jaguar Racing Gen2 i Jaguara I-PACE eTROPHY.

Mi Portable Electric Air Pump

Coraz więcej samochód elektrycznych nie ma kół zapasowych, bo one swoje ważą. Warto mieć wtedy na pokładzie swój własny kompresor. Ten zasilany wbudowanym akumulatorem napompuje nam 5 kół na jednym ładowaniu, a pompowanie jednego potrwa tylko 6 minut. Oczywiście możecie napompować też koła roweru lub np. piłkę.

Torba transportowa dla EVSE NRGkick

Nie każdy samochód elektryczny ma frunk lub miejsce w bagażniku na kable do lądowania. Warto się wtedy rozejrzeć za torbą do przechowywania kabli, dzieci której będziemy mieli porządek w bagażniku. Torba od NRGkick spełnia doskonale to zadanie, a z mieście się nie w niej prawie każde EVSE.

500-1500 zł

Przetwornica napięcia, akumulatorowa DC22-28V/AC230V 2000W*

Nie każdy samochód elektryczny ma gniazdko 230V w standardzie, a to bardzo przydatne. Warto zakupić wtedy przetwornicę, która z 12V zrobi nam 230V i to całkiem duże mocy. Ta które proponujemy ma szczytową moc nawet 4000W, co w zupełności wystarczy do zasilania czajnika, a nawet elektrycznego grilla.

Oczyszczacz powietrza LIFAair LAC90

Nie po to jeździmy samochodami elektrycznymi, żeby wdychać zanieczyszczone powietrze z zewnątrz. Niestety nie każdy samochód ma dobre filtry kabinowe. Wtedy pomoże oczyszczacz powietrza LIFAair LAC90, który oczyści powietrze w twoim aucie już w zaledwie 6 minut. Banalnie prosty montaż za nagłówkiem przedniego siedzenia, który nie przeszkadza w żaden sposób kierowcy.

Długi kabel Typ 2

Na pewno zdarzyło się Wam przyjechać na ładowarkę, która była zastawiona przez spalinowy samochód. Wtedy super rozwiązaniem jest długo kabel ze złączem i wtyczką typu 2. Ten ma aż 10 m, a zastosowane w kablu materiały pozwolą na długoletnią i niezawodną pracę. Maksymalny prąd 32A/22kW, a maksymalne napięcie 480V.

1500-5000 zł

Torby Samochodowe Kjust

Pakowanie każdego samochodu w tym elektryka na wyjazd to spore wyzwanie. Pomogą w tym dedykowane każdemu modelowi samochodu torby Kjust. Co spakujesz do toreb, to na pewno zmieścisz w bagażniku. Torby czekając na kolejną wycieczkę zajmują niewiele przestrzeni, są elastyczne, więc razem zajmują mniej miejsca niż jedna wypełniona.

Kamera samochodowa BlackVue DR900X-2CH Plus 4K

Podróżowanie zimą wymaga czasem rejestracji. Nieoczekiwane sytuacje jak choćby zsunięcie się pojazdu przed nami na nasz pojazd może być czasami trudne do udowodnienia. Nagranie w wysokiej rozdzielczości rozwiąże ten problem. Produkt BlackVue DR900X-2CH rejestruje nagrania w rozdzielczości Ultra HD 4K gwarantuje jeszcze skuteczniejsze wychwytywanie detali z obrazu w warunkach dziennych, w porównaniu z wideo rejestratorami Full HD czy 2.5K.

Mobilna ładowarka pod złącze siłowe

Uniwersalna przenośna stacja ładowania to rozwiązanie dla osób często podróżujących i mających dostęp do gniazda 5-żyłowego. Produkt EVSE dzięki kompaktowym wymiarom nie zajmuje zbyt dużo miejsca w bagażniku. Stacja umożliwia ładowanie z mocą do 22 kW. W zestawie otrzymujemy ładowarkę, torbę, kartę gwarancyjną, instrukcję w j. polskim.

Powyżej 5000 zł

Magazyn Energii Green Cell GC PowerNest

Jeśli oprócz samochodu elektrycznego mamy też instalacje fotowoltaiczną warto pomyśleć o dużym powerbanku. Green Cell GC PowerNest Magazyn Energii ma pojemność 5 kWh i możliwość rozbudowy dzięki łączeniu urządzeń nawet do 8 urządzeń, czyli 40 kWh! Zapewni nam znaczące obniżenie rachunków za prąd dzięki możliwości ładowania z PV i tańszej taryfie.

ECOFLOW DELTA PRO Powerbank

Możemy się zmian z powerbanków do samochodów elektrycznych, ale w sumie takie istnieją. ECOFLOW DELTA PRO ma pojemność 3,6 kWh co może dać nawet 20 km zasięgu w krytycznej sytuacji. Moc z jaką może oddać energię to 3,6 kW. Oczywiście nie musimy nim ładować samochodu, równie dobrze możemy zasilić sprzęty w przyczepie kempingowej i w domu podczas blackoutu.

Megauniwersalna EVSE Stacja ładowania Juice Booster

Jeśli chcemy być bardzo niezależni od złącza prądu z jakiego przyjdzie nam ładować samochód to powinniśmy zakupić Juice Booster 2. Urządzenie wygrywało w wielu testach jako najlepsza mobilna stacja ładowania EVSE na świecie min. Maksymalna moc to 22 kW, a w komplecie dostaniemy osiem końcówek do podpięcia prądu w tym cztery do różnych złącz „siłowych”.

Autor: Norbert Cała, TechLove.pl

Narzędzia
i kalkulatory