Home Rynek Polska Elektrykiem szybciej po Puławskiej

Przywileje kierowców EV

Elektrykiem szybciej po Puławskiej

Przywileje kierowców EV

Elektrykiem szybciej po Puławskiej

Samochody zeroemisyjne mogą poruszać się po buspasie
Fot. ZDM
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Zarząd Dróg Miejskich poinformował o wyznaczeniu buspasu na obu kierunkach ul. Puławskiej w Warszawie. Długość tego odcinka liczy około 10 kilometrów, rozpoczynając się od granicy miasta do ulicy rtm. W. Pileckiego.

Ulica Puławska to jedna z ważniejszych tras Warszawy. Kursują po niej autobusy ośmiu linii przewożąc niemal 140 tys. osób dziennie. W godzinach szczytu na przystankach zatrzymują się 22 autobusy. Niestety, dotychczas zdarzały się dni, kiedy w porannym szczycie czas przejazdu w kierunku Mokotowa był nawet dwa razy dłuższy niż wynikałoby to z rozkładu.
 
Teraz to się zmieni. Buspas, który powstał po obu stronach ul. Puławskiej między granicą miasta a ul. rtm. W. Pileckiego, już usprawnił przejazd miejskim autobusom. Szybszy przejazd jedną z ważniejszych ulic Ursynowa jest ułatwiony również dla pojazdów elektrycznych, które mogą poruszać się po buspasach.
 
Wdrożenie buspasu na ul. Puławskiej było możliwe dzięki oddaniu do użytku przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad drogi ekspresowej S7. Otwarcie tej trasy, zwanej również Puławską-bis, od węzła Lotnisko do Lesznowoli, było dla pasażerów autobusów i kierowców indywidualnych dobrą wiadomością. Na nową arterię przeniosła się już część pojazdów, która jeszcze w sierpniu jeździła ul. Puławską.

Źródło: ZDM

Narzędzia
i kalkulatory