Home Pojazdy Osobowe Cupra Elektryczny SUV w rękach rajdowego zwycięzcy

Bezemisyjne wyścigi

Elektryczny SUV w rękach rajdowego zwycięzcy

Bezemisyjne wyścigi

Elektryczny SUV w rękach rajdowego zwycięzcy

Extreme E to jedne z nielicznych dużych zawodów wyścigowych, w których uczestniczą zespoły złożone z kierowców różnych płci
Fot. Seat
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Sébastien Loeb, dziewięciokrotny zwycięzca Rajdowych Mistrzostw Świata uważa, że elektryfikacja jest przyszłością motoryzacji, a sporty motorowe powinny podążać za ewolucyjnymi zmianami napędowymi, które zachodzą w motoryzacji. Mistrz podzielił się swoimi wrażeniami z jazd samochodem elektrycznym CUPRA Tavascan XE, którym brał udział ostatnio w zmaganiach podczas zawodów z serii Extreme E na Sardynii w wyścigu Island X Prix. Loeb wziął udział w dwóch wyścigach elektrycznych SUV’ów.

Jeśli chodzi o osiągi i reakcję przepustnicy, samochody elektryczne są niesamowite. Prowadzenie ich to czysta przyjemność. Ich reakcja jest czymś, czego nie mamy w samochodach z silnikiem spalinowym – podkreślił Sébastien Loeb. Mistrz kierownicy widzi również wyraźną drogę do elektryfikacji w zakresie mobilności i uważa, że sporty motorowe powinny podążać za tą ewolucją.

Edukacja i popularyzacja elektromobilności

Extreme E jest połączeniem wyścigów bezemisyjnych samochodów terenowych, edukacji klimatycznej i działań, które mają przyspieszyć popularyzację pojazdów elektrycznych na rynku motoryzacyjnym. To kolejny krok na drodze do zmniejszenia emisji CO2 i osiągnięcia bardziej zrównoważonego stylu życia.

CUPRA (submarka Seata, który wchodzi w skład Grupy Volkswagen – przyp. red.), jest częścią Extreme E od samego początku – jako pierwsza marka motoryzacyjna ogłosiła swój udział w 2021 roku, łącząc siły z ABT Sportsline jako głównym partnerem zespołu.  W tym roku w ramach Extreme E  odbędą się jeszcze dwa wyścigi – 16-17 września w Stanach Zjednoczonych lub Amazonii (TBC X-Prix), oraz 2-3 grudnia w Antofagasta, Chile (Copper X-Prix).

Źródło: Seat
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory