Home Pojazdy Osobowe Audi Elektryczny model Sportback dołączył do modelowej rodziny e-tron

Audi

Elektryczny model Sportback dołączył do modelowej rodziny e-tron

Audi

Elektryczny model Sportback dołączył do modelowej rodziny e-tron

Sportowe zacięcie podkreślają m.in. szersze nadkola oraz różnorodna gama obręczy kół
Fot. Audi
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Do rodziny modelowej Audi e-tron weszła właśnie sportowa wersja – Audi SQ8 e-tron, również w wersji Sportback. Każda z obu wersji wyposażona jest w trzy silniki elektryczne zapewniające zwiększoną dynamikę jazdy i umożliwiająca przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy. Ceny modelu rozpoczynają się od 434 500 tys. zł dla wersji e-tron i od 445 800 tys. zł dla wersji Sportback e-tron.

Audi SQ8 e-tron i SQ8 Sportback e-tron mają moc 370 kW, od 0 do 100 km/h przyspieszają w 4,5 sekundy. Maksymalny zasięg wg WLTP wynosi 493 km.

Jak podkreśla producent, sportowy charakter to nie tylko napęd, ale również sportowe dodatki, m.in opcjonalne sportowe fotele plus z przodu, dywaniki podłogowe z emblematem S i wysokiej jakości i wstawki z ciemnego, matowego aluminium. Sportowe zacięcie auta podkreślają też szersze nadkola oraz różnorodna gama obręczy kół w wielkości od 20 do 22 cali. Do elektrycznego napędu na cztery koła quattro dołącza elektryczny Torque Vectoring z aktywnym i w pełni zmiennym rozdziałem momentu obrotowego na tylnej osi.

Źródło: Audi
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory