Home Pojazdy Autobusy Solaris Elektryczne Urbino w Piotrkowie

Solaris

Elektryczne Urbino w Piotrkowie

Solaris

Elektryczne Urbino w Piotrkowie

Urbino electric jeżdżą na ulicach 52 polskich miast, w łącznej liczbie 600 sztuk
Fot. Solaris
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

Solaris wygrał postępowanie przetargowe i na mocy podpisanej właśnie umowy dostarczy pięć autobusów bateryjnych Urbino 12 electric do Piotrkowa Trybunalskiego. Pojazdy zostaną przekazane w I kwartale 2024 roku. W zeszłym roku 2022 miasto zakupiło od producenta z Wielkopolski siedem bezemisyjnych e-busów.

Dwanaście Urbino 12 electric – tyle bezemisyjnych autobusów będzie już wkrótce obsługiwać ruch pasażerski w Piotrkowie Trybunalskim. Aktualnie Solaris jest w trakcie produkcji siedmiu elektrycznych modeli zamówionych przez miasto w 2022 roku, które mają zaplanowane dostawy na sierpień tego roku. Już wkrótce, na mocy umowy podpisanej 23 stycznia 2023 roku, pomiędzy producentem a Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta, dołączy do nich kolejnych pięć e-busów. Pojazdy zostaną dostarczone do Piotrkowa w I kwartale 2024 roku.

Autobusy Urbino 12 electric dla Piotrkowa Trybunalskiego będą wyposażone w baterie charakteryzujące się wysoką gęstością energii. Przekłada się to na ich większą pojemność, a co za tym idzie – na większe zasięgi. W autobusach zostanie zastosowane ogrzewanie hybrydowe z pompą ciepła, które również wykorzystuje energię elektryczną.

Niskopodłogowe, trzydrzwiowe pojazdy mają pojemność pasażerską 80 miejsc, z czego 32 to miejsca siedzące. E-busy będą klimatyzowane, wyposażone w nowoczesny system informacji pasażerskiej, system monitoringu. Do dyspozycji pasażerów będą takie udogodnienia jak wejścia USB.

Źródło: Solaris
REKLAMA

Narzędzia
i kalkulatory