Artykuł opublikowany w:

Home Magazyn Elektryczne konie ruszą w maju na Torze Modlin!

EV Experience 2023

Elektryczne konie ruszą w maju na Torze Modlin!

EV Experience 2023

Elektryczne konie ruszą w maju na Torze Modlin!

Elektromobilności trzeba doświadczyć! Nie ma lepszego miejsca niż tor, gdzie każdy kierowca może w bezpiecznych warunkach przekonać się jak jeździ się zeroemisyjnym samochodem.
Przeczytasz w 4 min
Przeczytasz w 4 min

Już 26-27 maja 2023 r. odbędzie się druga edycja największego testu samochodów elektrycznych w Polsce. EV Experience na dwa dni zmieni Tor Modlin w strefę elektromobilności. Nie zabraknie bardzo szybkich i wyjątkowych samochodów elektrycznych jak też przedstawicieli mikromobilności.

Bilety już wkrótce w sprzedaży!

W pierwszej edycji EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław udział wzięło ok. 1500 tysiąca uczestników, którzy w 34 pojazdach pokonali ponad 5,5 tysiąca kilometrów. Niewątpliwy sukces tej edycji sprawił, że w tym roku organizatorzy wydarzenia PSPA i EV Klub Polska postanowili zrobić go jeszcze lepiej, oferując uczestnikom dodatkowe atrakcje.

By jeszcze bardziej wykorzystać potencjał Toru Modlin, tegoroczna edycja (26-27 maja) zostanie powiększona o kolejne tory testowe. Podczas dnia biznesowego, poza częścią sportową oraz praktyczną na której odbędą się ćwiczenia z bezpiecznej jazdy, do dyspozycji będzie również część off-road’owa, która zaoferuje przyjezdnym możliwość sprawdzenia potencjału samochodów elektrycznych z napędem na cztery koła oraz podwyższonym zawieszeniem. Z kolei dnia drugiego – przeznaczonego dla klientów indywidualnych, część praktyczna zostanie zamieniona w tor testowy, by jak najbardziej zdynamizować i zintensyfikować częstotliwość przejazdów.

Organizatorzy czerpiąc doświadczenia z zeszłorocznej edycji postanowili zmienić podejście do kwestii rejestracji. Z tego względu przepustowość będzie lepsza, a proces zapisów prostszy.

Promujemy zeroemisyjny transport nie tylko przez pryzmat nowatorskich propozycji legislacyjnych, specjalistycznych analiz, raportów czy konferencji. Chcemy, aby elektromobilność była dla Polaków na wyciągnięcie ręki. Dlatego po raz drugi na torze Modlin organizujemy EV Experience, wydarzenie szyte na miarę i potrzeby rynku. Doświadczenia pierwszej edycji, która cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem  jasno pokazały, że tego typu wydarzenia są bardzo potrzebne i oczekiwane przez coraz liczniejsze grono zwolenników zeroemisyjnego transportu. Naszą ambicją jest by jak największa grupa osób mogła doświadczyć elektromobilności. Podnosimy poprzeczkę. Przygotujemy wiele niespodzianek i atrakcji dla naszych gości. Będzie m.in. dużo pojazdów elektrycznych, reprezentujących każdy segment rynku i  dużo testów. Będzie też można poszerzyć wiedzę, którą podzielą się profesjonaliści- praktycy z dziedziny elektromobilności. Każdy na EV Experience znajdzie coś dla siebie  – powiedział Maciej Mazur, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Przedstawione wyżej atrakcje tylko część zaplanowanych wydarzeń. Widząc coraz większą popularność elektrycznych jednośladów, organizatorzy postanowili umożliwić przybyłym testowanie mikromobilności. Na części technicznej toru Modlin będzie można przetestować elektryczne skutery, motocykle, hulajnogi czy rowery. Ponadto wydarzenie będzie miało część pokazową, szkoleniową i wyścigową. Profesjonalni kierowcy zorganizują elektryzujący pokaz możliwości samochodów oraz motocykli o dużej mocy, jak też odbędą się zawody użytkowników elektryków, którzy postarają się wykręcić jak najlepsze czasy na części sportowej toru Modlin. Nie zabraknie też zlotu samochodów elektrycznych, którzy w paradzie przejadą przez część sportową toru. W ramach wytchnienia od elektromobilnych emocji, organizatorzy zaproponują zgromadzonym wyselekcjonowaną strefę gastronomiczną, a dla najmłodszych przygotowana będzie specjalna strefa zabaw.

Nawiązując do zeszłorocznej edycji warto przypomnieć co się działo. W trakcie dwóch dni (dzień biznesowy oraz otwarty) zgromadzono ponad 2 tysiące gości, którzy mieli do dyspozycji 34 testowe pojazdy elektryczne, za kierownicami których pokonali łącznie ponad 5,5 tysięcy kilometrów w łącznym czasie 27 godzin.

Testy pojazdów to nie jedyne atrakcje, z jakich mogli korzystać uczestnicy. Nie zabrakło licznych pokazów w ramach EV Show, gdzie możliwości pojazdów elektrycznych pokazywał w efektowny sposób Maciej Bocheński, zarządca i instruktor Toru Modlin, który za sterami Tesli Model 3 w efektowny sposób pokonywał zakręty bokiem. Nie zabrakło też pokazu przedstawicieli SuperSoco, którzy z zeroemisyjnych motocykli wyciskali 100% mocy. Ponadto zgromadzeni mogli wysłuchać licznych wykładów w ramach Centrum Edukacji elektromobilni.pl, jak też wywiadów ze znanymi przedstawicielami branży i nie tylko.

Podczas ubiegłorocznego EV Experiecne była też unikalna możliwość dialogu z przedstawicielami koncernów czy firm działających w sektorze elektromobilności. Wśród nich z reprezentanci LG Energy Solution Wrocław – największej firmy w Europie, która na Dolnym Śląsku wytwarza akumulatory trakcyjne dla zeroemisyjnych pojazdów.

W sobotę – drugiego dnia wydarzenia – moc atrakcji była jeszcze większa. Była to zasługa m.in. II zlotu pojazdów elektrycznych, zorganizowanego przez Fundację EV Klub Polska. Entuzjaści elektromobilności pojawili się swoimi pojazdami w liczbie 200 sztuk. Niektórzy by stawić się na EV Experience pokonali setki a nawet tysiące kilometrów, czego przykładem jest klubowicz, który przyjechał prosto z… Monako. Rekordowa liczba elektrycznych aut wzięła też udział w paradzie w sportowej części Toru Modlin.

W jednym dniu udało nam się zgromadzić ponad 200 kierowców pojazdów elektrycznych oraz jeszcze większe grono fanów bezemisyjnego transportu. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że e-rewolucja w mobilności nabiera rozpędu. Na Torze Modlin pojawiło się ponad 200 samochodów. Następnie wszystkie auta uczestniczyły w widowiskowej paradzie. Liczymy, że frekwencja w tym roku będzie jeszcze wyższa  – powiedział Łukasz Lewandowski, Koordynator EV Klub Polska.

Po zakończeniu przejazdu odbyły się pierwsze mistrzostwa EV Klub Polska Cup. W próbie czasowej wystartowało 25 pojazdów.

Zainteresowanie zeszłorocznym EV Experience, wprost pokazało, że elektromobilność nie jest już rynkową niszą, a tematem, który dosłownie elektryzuje Polaków. Przygotowane aktywności oraz możliwość jazd na torze to unikatowa formuła, którą nie tylko powtórzymy, ale także zwiększymy jej skalę. Naszą ambicją jest pokazywanie, że elektromobilność już dziś pozwala na swobodne poruszanie się po Polsce, dzięki  m.in. stale rosnącej infrastrukturze ładowania czy coraz większym zasięgom, które oferują producenci. Już z codziennej jazdy „elektrykiem” można czerpać frajdę, ale skala emocji związanych z jazdą po torze bezemisyjnym pojazdem jest naprawdę imponująca. Warto osobiście się o tym przekonać. Do zobaczenia na Torze Modlin w maju!  – podsumował Maciej Mazur, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Narzędzia
i kalkulatory