Home Pojazdy Jednoślady e-skuter trafi do sprzedaży w 2023 r.

Nowy MÓ z doładowaniem

e-skuter trafi do sprzedaży w 2023 r.

Nowy MÓ z doładowaniem

e-skuter trafi do sprzedaży w 2023 r.

Skuter ma się sprawdzić na ulicach i pozamiejskich drogach
Fot. Seat
Przeczytasz w < 1 min
Przeczytasz w < 1 min

SEAT zaprezentował nową, udoskonaloną wersję modelu MÓ 125 w odmianie Performance. Dodatkowa funkcja eBoost zwiększa prędkość maksymalną dwukołowego pojazdu do 105 km/h. Jednoślad od 0 do 50 km/h przyspiesza w 2,9 s. Pakiet litowo-jonowy o mocy 5,6 kWh zapewni skuterowi zasięg do 137 km na jednym ładowaniu. Pierwsze dostawy modelu planowane są na pierwszy kwartał 2023 roku.

Podwójny Guinness

Podczas testów, które odbyły się na początku października SEAT MÓ 125 Performance pobił rekord Guinnessa w dwóch kategoriach. Ustanowił najlepszy rezultat na najdłuższym pokonanym na skuterze elektrycznym przez sztafetę dystansie w ciągu 24 godzin, osiągając wynik 1430 km. Pojazd okazał się również bezkonkurencyjny na najdłuższym odcinku przebytym na skuterze elektrycznym indywidualnie w ciągu 24 godzin, gdzie przejechano 1158 km.

– SEAT MÓ 125 jest już bardzo atrakcyjną opcją do transportu po mieście, jak i poza nim, zapewniając ekologiczne i zrównoważone rozwiązanie w zakresie mobilności. Wersja Performance dostarcza jeszcze więcej emocji dzięki szeregowi zaawansowanych technologii i funkcji. Wszystko po to, by zapewnić jeszcze lepsze osiągi, dynamikę, ale też bezpieczeństwo i komfort jazdy – stwierdził Lucas Casasnovas, dyrektor SEAT MÓ.

MÓ w nowej odsłonie

Główną myślą jaka przyświecała inżynierom SEAT-a MÓ, było odświeżone podejście w zakresie miejskiej mobilności. W najnowszej wersji skutera, zadbano o to, by możliwości pojazdu dostępne na torze wyścigowym były także dostępne podczas jazdy w mieście. Ulepszono w tym celu m.in. technologię silnika, zawieszenia, jak również hamowania. Model zaopatrzono w ulepszone siedzenia dla kierowcy i pasażera, zmianom poddano także elementy konstrukcyjne pojazdu.

eBoost zwiakszy moc

Skuter napędzany jest zaawansowanym silnikiem elektrycznym, który wytwarza 7,5 kW mocy (11,5 kW mocy szczytowej). Dostępna funkcja eBoost zwiększa moc pojazdu i jego prędkość maksymalną do 105 km/h (w porównaniu do 95 km/h standardowego SEAT-a MÓ 125) w czasie 30 sekund. System, który zapewnia doładowanie, można ponownie aktywować po dwóch minutach. Wspomaga on również proces przyspieszenia, skracając czas osiągnięcia prędkości 50 km/h w 2,9 s (3,9 s w wersji standardowej).

137 km zasięgu

Pojazd zachowuje swoją funkcjonalność dzięki wymiennemu i łatwemu w transporcie akumulatorowi. Energooszczędny pakiet litowo-jonowy o mocy 5,6 kWh waży nieco ponad 40 kg i zapewnia zasięg do 137 km na jednym ładowaniu.

Źródło: Seat

Narzędzia
i kalkulatory