Artykuł opublikowany w:

Home EV Klub Polska Dołącz do społeczności. Włącz korzyści!

Nowa aplikacja EV Klub Polska

Dołącz do społeczności. Włącz korzyści!

Nowa aplikacja EV Klub Polska

Dołącz do społeczności. Włącz korzyści!

Łukasz Lewandowski, Koordynator EV Klub Polska
Przeczytasz w 6 min
Przeczytasz w 6 min

Już niebawem elektromobilni kierowcy otrzymają narzędzie, dzięki któremu użytkowanie samochodu elektrycznego w Polsce będzie tańsze, bardziej funkcjonalne i wygodniejsze. Łukasz Lewandowski, koordynator EV Klub Polska, ujawnia, co będzie zawierała nowa aplikacja klubowa. Premiera w przyszłym tygodniu!

EV Klub Polska to społeczność największego w Polsce i regionie CEE klubu użytkowników samochodów elektrycznych. Ruch liczy już ponad 5 tys. zarejestrowanych kierowców. Celem fundacji, która koordynuje działania klubu, jest pomoc i wzajemne wspieranie się wszystkich użytkowników EV w Polsce. Dlatego rozwijany jest m.in. multipartnerski program, który oferuje klubowiczom liczne korzyści. Już dzisiaj społeczność korzysta ze zniżek na usługi ładowania w sieci GreenWay Polska i GO+EAuto, a także – dzięki współpracy z firmą Autopay – darmowych przejazdów autostradami A1, A2 i A4 w okresach wakacyjnych. Wprowadzane są kolejne korzyści, w tym rabaty na zakup i instalację domowych ładowarek, tańsze ubezpieczenie, zniżki w restauracjach i hotelach.

Łukasz Lewandowski, Prezes fundacji, Koordynator EV Klub Polska (po prawej)

– Potrzeby użytkowników samochodów elektrycznych rosną, tak samo jak rośnie rynek elektromobilności w Polsce. Dlatego podjęliśmy decyzję o stworzeniu aplikacji, która zbuduje wewnętrzny rynek świadczeń i zaoferuje klubowiczom liczne korzyści. Docelowo, dzięki wykorzystaniu efektu skali, mamy ambicję stać się integratorem dla większości podmiotów, oferujących produkty i usługi na rynku EV, a funkcjonowanie Klubu oparte będzie na mechanizmie uzyskiwania od Partnerów atrakcyjnych warunków i ofert dla klubowiczów – mówi Łukasz Lewandowski, prezes fundacji, koordynator EV Klub Polska.

Duża promocja na start!

Jak się dowiedzieliśmy, premiera aplikacji odbędzie się w przyszłym tygodniu. Ogłoszona zostanie spora promocja – aż 30% rabatu na ładowanie w sieci GreenWay Polska, dzięki podjętej współpracy klubu z Visa. Promocja ma obowiązywać do końca 2022 r. Skorzystanie ze zniżki będzie bardzo wygodne. Wystarczy wygenerować w nowej aplikacji EV Klub Polska kod rabatowy i wpisać go w panelu kierowcy na stronie GreenWay. Warunkiem jest dodanie karty VISA do rozliczeń. Bez jego spełnienia kierowcy otrzymają rabat w wysokości 10%.

Rafał Czyżewski, Prezes, GreenWay Polska

– Bardzo nas cieszy zaangażowanie VISA w obniżanie kosztów podróży samochodem elektrycznym. Jazda elektrykiem wciąż jest znacznie tańsza od jazdy autem spalinowym, ale wzrosty cen energii są odczuwalne i przełożyły się niekorzystnie na ceny ładowania. Akcja rabatowa naszego partnera jest w stanie te zmiany w istotnym stopniu zniwelować. To dla kierowców duża wartość – mówi Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska.

Benefity to nie wszystko

Korzyści dla klubowiczów to nie jedyne funkcjonalności aplikacji. W pierwszej wersji zamieszczono także mapę stacji ładowania, która została zintegrowana z Ewidencją Infrastruktury Paliw Alternatywnych. Fundacja pracuje obecnie nad integracją bezpośrednią z operatorami, którzy są partnerami klubu i wspierają użytkowników pojazdów elektrycznych w Polsce oferując zniżki i promocje. Dzięki temu, dane dynamiczne o zajętości stacji będą przedstawiane w czasie rzeczywistym. Wkrótce użytkownicy będą mogli dbać o kulturę ładowania oznaczając się na stacjach, a także dodając zdjęcia, opinie i ciekawe miejsca w pobliżu.

Nowa aplikacja EV Klub Polska to niewątpliwie kolejny, znaczący krok w procesie budowania, tak znacznej już, społeczności użytkowników pojazdów elektrycznych. Jako GO+EAuto jesteśmy pod wrażeniem dotychczasowych osiągnięć klubu i z prawdziwą dumą pełnimy rolę Partnera tego projektu, przyczyniając się do popularyzowania transportu zeroemisyjnego. Oferowane przez nas benefity w ramach Klubu mają na celu w jeszcze większym stopniu ułatwić korzystanie z samochodów elektrycznych i poruszanie się nimi nie tylko w warunkach miejskich aglomeracjimówi Maksymilian Surówka, Sales and Marketing Manager GO+EAuto.

Łukasz Lewandowski z EV Klub Polska i Maksymilian Surówka, Sales and Marketing Manager GO+EAuto

Docelowo, aplikacja wspierać będzie użytkowników także za pomocą komunikatora, który umożliwi bezpośredni kontakt z innymi kierowcami, w tym wyszukiwanie ich po numerze rejestracyjnym, jeżeli np. zajmują ładowarkę. Wdrożone zostaną także takie funkcjonalności, jak: forum – miejsce wymiany wiedzy i opinii, ankiety – system do realizowania badań i punktowy – za aktywność w aplikacji przyznawane będą nagrody. Elektromobilni otrzymają także możliwość włączania powiadomień o nowościach z najbliższej okolicy, np. o nowych ładowarkach, a także dostęp do centrum pomocy, czynne 7 dni w tygodniu. Aplikacja będzie do pobrania ze sklepu Google Play oraz App Store w przyszłym tygodniu. Za jej stworzenie, we współpracy z EV Klub Polska, odpowiada Solidstudio.

Paweł Małkowiak, CEO, Solidstudio

– Partnerstwo technologiczne Solidstudio z EV Klub Polska oraz PSPA, to dla nas powód dużej radości i satysfakcji. Dzięki tej współpracy możemy zwiększyć swoje zaangażowanie na polskim rynku, wdrażając i ulepszając rozwiązania, które stosujemy na co dzień u naszych Klientów z zachodniej Europy. W tworzeniu aplikacji, największym wyzwaniem było połączenie domenowego know-how z wiedzą technologiczną oraz wzbogacenie aplikacji o elementy społecznościowe. Dzięki wykorzystaniu otwartych standardów, aplikacja EV Klub Polska pozostaje otwarta na integrację z innymi operatorami sieci ładowania i możliwe będzie jej szybkie skalowanie, kiedy zajdzie taka potrzeba. Dużą wagę przyłożyliśmy także do designu aplikacji. Zależy nam, żeby korzystanie z aplikacji było możliwie intuicyjne i wygodne dla użytkowników. Mam nadzieję, że ten cel udało się zrealizować komentuje Paweł Małkowiak, CEO Solidstudio.

Integracja i edukacja

Według naszych rozmówców, idee, które stoją za utworzeniem pierwszego w Polsce, w pełni profesjonalnego klubu użytkowników EV, to – oprócz zaoferowania użytkownikom realnych benefitów – integracja, edukacja, współpraca i wzajemne wspieranie się społeczności.

Piotr Ziółkowski, EV Klub Polska (na pierwszym planie)

– Integrujemy się i budujemy zaangażowaną społeczność. Promujemy samochody elektryczne, wpływając na zainteresowanie elektromobilnoscią w Polsce. Służą temu nasze eventy. Raz do roku organizujemy np. największy zlot samochodów elektrycznych w Polsce, angażując całą społeczność. We wrześniu tego roku w naszym zlocie w Łodzi wzięło udział 150 elektrycznych samochodów, które przejechały ulicami miasta. Kawalkada pojazdów liczyła 1,5 km. długości. Natomiast w ramach EV Experience testujemy różne modele samochodów elektrycznych na profesjonalnych torach, zachęcając do doświadczania elektromobilności dużą grupę Polaków. Oprócz tego, każdego miesiąca, w kilkunastu miastach w Polsce spotykamy się na mikro eventach z cyklu #MonthlyMeetUp, gdzie dzielimy się doświadczeniem z zainteresowanymiwymienia Piotr Ziółkowski z EV Klub Polska.

Działalność edukacyjna wpisuje się we wszystkie projekty klubu. Rozwój zrównoważonego transportu wymaga upowszechnienia zeroemisyjnych technologii.

– Dlatego realizujemy badania, ważne dla rozwoju rynku elektromobilności w Polsce, wydajemy raporty, organizujemy szkolenia, które poszerzają naszą wiedzę i podnoszą kompetencje. Równolegle, w ramach realizowanego dialogu z interesariuszami publicznymi, zabiegamy o tworzenie sprzyjającego otoczenia prawnego dla użytkowników EV w Polsce. Uważamy, że mamy wiedzę, która powinna mieć wpływ na kształt niektórych regulacji. Naszą ambicją jest oddziaływanie na kierunki rozwoju rynku zarówno w zakresie infrastruktury ładowania, subsydiów, jak i planowanych ograniczeń. Współpraca z administracją przyniesie korzyść wszystkim. Oddziałujemy także na biznes. Komunikując różnorodne potrzeby naszej społeczności, podmioty z sektora motoryzacyjnego, infrastruktury czy finansowego mogą lepiej dostosowywać ofertę do potrzeb obecnych i przyszłych użytkowników EV dodaje Łukasz Lewandowski.

EV Klub Polska jest jednym ze współzałożycieli Global EV Drivers Alliance, organizacji zrzeszającej kluby użytkowników samochodów elektrycznych z całego świata – oprócz Polski, m.in. z USA, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Szkocji i Kanady. Polski klub ściśle współpracuje także z norweską organizacją Elbil. Polski klub działa w oparciu o zapisy ustawy o fundacjach i statutu. Fundatorem jest Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, które dostrzegając korzyści wynikające z integracji użytkowników dla rynku elektromobilności w Polsce, wsparło Klub w początkowej fazie jego rozwoju.

Maciej Gis

Narzędzia
i kalkulatory