Home Pojazdy Osobowe Hyundai Cztery warianty i wspólna architektura

KONA w nowej odsłonie

Cztery warianty i wspólna architektura

KONA w nowej odsłonie

Cztery warianty i wspólna architektura

KONA będzie bardziej różnorodna i dopasowana do różnych stylów życia klientów
Fot. Hyundai
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Hyundai Motor Company zaprezentował nawiązujący do samochodów elektrycznych, futurystyczny design subkompaktowego SUV-a KONA. Nowy model będzie dostępny w czterech wariantach, w tym w pełni elektrycznym (EV), hybrydowym (HEV), spalinowym (ICE) i sportowym N Line. Wszystkie mają wspólną uniwersalną architekturę. Dzięki ofercie zróżnicowanych napędów, marka wychodzi naprzeciw różnorodnym potrzebom Klientów. 

Unikalny charakter, odważna i dynamiczna prezencja sprawiają, że nowa KONA ewoluowała pod każdym względem. Jest bardziej różnorodna i dopasowana do różnych stylów życia klientów – powiedział SangYup Lee Wiceprezes Wykonawczy i Szef Hyundai Design Center.

KONA w nowym wydaniu jest większa, otrzymała odważniejszą stylistykę, ale pozostała miejskim SUV-em. Aby zapewnić podróżnym maksymalną „przestrzeń życiową”, nowy model urósł, osiągając 4355 mm długości, czyli o 150 mm więcej niż poprzednia generacja, w odniesieniu do wariantu elektrycznego. KONA zyskała również 25 mm szerokości i 60 mm długości rozstawu osi w porównaniu z poprzednim modelem.

Wszystko zaczęło się od EV

W przeciwieństwie do większości pojazdów, które są dostępne z różnymi układami napędowymi, projekt nowej KONy rozpoczął się od wariantu EV. Następnie został dostosowany do modelu z silnikiem spalinowym. To niekonwencjonalne podejście pozwoliło firmie wprowadzić do wszystkich wariantów (ICE, HEV i sportowych modeli N Line) modelu KONA myśl projektową zorientowaną na technologię. Pomimo wspólnej architektury, każdy wariant posiada wyróżniającą się, futurystyczną stylistykę.

Z lampą Pixelated Seamless Horizon

Charakterystyczny przód nowego modelu KONA przyczynia się do poprawy właściwości aerodynamicznych modelu. Czysta bryła jest podkreślona przez rozciągniętą lampę Seamless Horizon, która składa się z pikseli w wariancie EV. Nowa KONA Electric to pierwszy model Hyundai z lampą Pixelated Seamless Horizon, która dodaje indywidualnego charakteru. Wykorzystanie w modelu KONA parametrycznych pikseli również powiela charakterystyczny element stylistyczny, znany z innych elektrycznych pojazdów Hyundai. KONA pozostaje 100%-owym SUV-em. Jej dynamiczną stylistykę oddają odważnie wyrzeźbione nadkola, w które wkomponowano reflektory i tylne światła.

Kilka stylistycznych różnic

Istnieje kilka różnic stylistycznych między wersjami napędowymi. EV posiada pikselowe detale na kratce wlotu powietrza i tylnym zderzaku, inspirowane pikselami 19-calowe felgi aluminiowe, czarną linię obrysową oraz opcjonalne czarne lusterka boczne i dach. Modele ICE i HEV posiadają odważny i surowy design zderzaka i osłony podwozia oraz czarne nadkola. N Line wyróżnia się opcjonalnymi czarnymi lusterkami bocznymi i dachem, spojlerem w kształcie skrzydła, bardziej agresywną stylistyką przodu i tyłu ze zderzakiem w kształcie skrzydła, charakterystycznymi 19-calowymi felgami aluminiowymi, podwójną końcówką wydechu i srebrnymi progami.

Wnętrze zorientowane na kierowcę 

Nowa KONA z większą „przestrzenią życiową” we wnętrzu została wyposażona w praktyczne funkcje, dopasowane do różnych stylów życia Klientów. Uniwersalna architektura wywodząca się z pojazdów elektrycznych, obejmuje sportowy układ z pływającą konsolą środkową, która podkreśla smukłe i szerokie wnętrze modelu KONA.

Pływająca konsola

Dwa szerokie wyświetlacze o przekątnej 12,3 cala i „pływająca” konsola środkowa oddają zaawansowanie technologiczne wnętrza. Nastrojowe oświetlenie poprawia doznania i wygodę użytkownika. Dzięki przeniesieniu gałki zmiany biegów z konsoli środkowej na kolumnę kierowniczą, zapewniono uporządkowany układ i dodatkowe miejsce na rzeczy w tunelu środkowym. Za drugim rzędem znajduje się powiększona przestrzeń ładunkowa.

Źródło: Hyundai

Narzędzia
i kalkulatory