Home Pojazdy Osobowe Opel Corsa-e hitem sprzedażowym na Wyspach

Corsa-e hitem sprzedażowym na Wyspach

Corsa-e hitem sprzedażowym na Wyspach

Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Według najnowszych danych opracowanych przez Society of Motor Manufacturers and Traders (SMMT), Vauxhall Corsa okazała się najlepiej sprzedającym się nowym samochodem w Wielkiej Brytanii w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku. Z kolei, całkowicie elektryczna Corsa-e została uznana za najlepiej sprzedające się elektrycznym super mini w pierwszej połowie roku z 2677 rejestracjami w tym czasie.

Elektryczne super mini

Z 5014 sprzedanymi w czerwcu i 22 212 łącznie w pierwszej połowie 2022 roku, Corsa jest również najlepiej sprzedającym się pojazdem w segmencie B w tym roku. Całkowicie elektryczna Corsa-e została uznana za najlepiej sprzedające się elektryczne super mini w pierwszej połowie roku z 2677 rejestracjami do końca czerwca.

Sprzedaż gamy Corsy, wraz z innymi nowymi modelami Vauxhalla, w tym nową Mokką, pomogły marce zwiększyć udział w rynku samochodów prywatnych z 4,7% do 5,8% w porównaniu z ubiegłym rokiem. W czerwcu Vauxhall był drugim najlepiej sprzedającym się producentem samochodów, z 9966 rejestracjami we wszystkich modelach samochodów.

Trudne półrocze

Vauxhall Corsa była najlepiej sprzedającym się samochodem w Wielkiej Brytanii w zeszłym roku i jesteśmy na dobrej drodze do kolejnego udanego roku. Pierwsze sześć miesięcy było trudne dla całej branży, ale Vauxhall pozostaje zdecydowanym faworytem wśród nabywców z Wielkiej Brytanii. W drugiej połowie roku w sprzedaży pojawią się całkowicie nowe Astry i Astra Sports Tourer – dwa nowe modele, które prezentują nasz nowy język projektowania, innowacyjne technologie i nasze zaangażowanie w elektryfikację – powiedział Paul Willcox, dyrektor zarządzający Vauxhall.

360 km na ładowaniu

Opel Corsa jest dostępny z silnikami benzynowymi, a także z całkowicie elektrycznym układem napędowym. Corsa-e jest zasilana akumulatorem o mocy 50 kWh i silnikiem elektrycznym o mocy 136 KM (100 kW) i może przejechać do 222 mil/360 km (WLTP) na jednym ładowaniu. Auto jest przystosowane do szybkiego uzupełnienia energii z mocą do 100 kW. Ładowanie baterii do 80% zajmuje ok. 30 minut.

Źródło: na podstawie stellantis.com/uk, własne

Narzędzia
i kalkulatory